Reklama

Čistička vzduchu Rohnson aj pre veľkú miestnosť je s neuveriteľnou zľavou!

Zdroj | Rohson
Števo Porubský
Zdroj | Rohson
Zdroj | Rohson

Čistý vzduch v domácnostiach nie je vždy pravidlom čo poznajú hlavne alergici. A to nielen tí, ktorí sú alergickí na prach, ale aj peľ či iné bežne v ovzduší sa šíriteľné látky. Riešením je čistička vzduchu.

A hoci nie je jedno, akú čističku zvolíte, tie s HEPA filtrami vedia veľmi dobre filtrovať najrôznejšie nečistoty a znečistenia z ovzdušia. Viem o čom hovorím, pred pár rokmi som päticu top čističiek z celého sveta testoval v megasúboji.

Pozrite si

Otestovali sme 5 prémiových čističiek vzduchu z celého sveta

Obsah pokračuje pod reklamou

Čistička od gréckeho Rohnsonu medzi nimi nebola, no výbava tejto vyše polmetrovej čističky nevyzerá vôbec zle. A vôbec zle nevyzerá ani jej cena, ktorá je teraz extrémne nízka. Za túto cenu totiž nezoženiete ani tie najjednoduchšie čističky. Aktuálne má totiž zľavu takmer 77 %! Ale k tomu sa ešte dostaneme.

Zdroj | Rohson

Čo je zaujímavé na čističke Rohson R-9480 je fakt, že má pomerne veľký valcový HEPA filter typu H13. Ten má podľa špecifikácií zachytiť 99,97 % všetkých častích od veľkosti PM2.5. Okrem toho je ale zabalený v predfiltri, ktorý zas zachytí veľké znečistenia z ovzdušia a tie tak „nezabijú“ jemné rebrovanie HEPA filtra.

Vo filtri je navyše aj uhlíkový filter, ktorý má podľa výrobcu zachytávať 93,5 % TVOC látok. Čerešničkou je UV-C lampa vo vnútri, ktorá ožaruje vzduch a tým ho dezinfikuje od vírusov a baktérií. Samozrejme, pri prietoku vzduchu 330 m3/hod. nie je možné, aby UV-C stihla zabiť všetky nebezpečné vírusy a baktérie, ale neustálym prúdením nového a nového vzduchu ho vie vyčistiť celkom účinne.

Zdroj | Rohson

Čistička má aj laserový snímač na meranie kvality ovzdušia, o čom informujú LED diódy na tele. Okrem iného má aj funkciu na ionizáciu vzduchu. Samozrejmosťou je automatický režim, no možné je zvoliť jednu zo 4 úrovní výkonu, vrátane režimu spánku pre čo najtichší chod. Nechýba ani časovač či diaľkové ovládanie. Appka ale chýba.

Čistička je podľa výrobcu určená do miestností s maximálnou plochou 60 m2, čo je pokojne aj veľké obývačka a kuchyňa spolu. Náhradný filter kúpite za zhruba 40 €.

Zdroj | Rohson

Ako som už spomínal v úvode, čistička Rohson R-9480 je aktuálne v predaji za neuveriteľnú cenu so zľavou takmer 77 %. Hoci za svoju pôvodnú cenu sa už nikde nepredáva, stále s cenou 65 € je azda najlacnejšia pre takto veľký priestor.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, skúste kliknúť priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.