Reklama

Cisco Cius: prepracovaný tablet pre firmy, zatiaľ

Števo Porubský

Spoločnosť známa vo svete sieťovej infraštruktúry predstavila tablet pre biznis segment. To však neznamená, že sa nemôže dostať aj do bežnej praxe.

Cisco Cius

Americká spoločnosť Cisco známa vo svete najmä vďaka svojej sieťovej infraštruktúre minulý týždeň predstavila svoj prvý tablet, ktorý zatiaľ ponúkne výlučne biznis sfére. Očakávame, že v prípade pozitívnej reakcie biznis klientely by sa mohol Cius dostať aj do rezidenčnej sféry, teda pre bežných ľudí. Uvidíme ako sa nový tablet chopí šance. Zariadenie s názvom Cius prináša okrem iného hlavne virtuálny desktop umožňujúci plnohodnotný prístup k špecializovaným komunikačným aplikáciám. Práve preto je zatiaľ určený len do biznis sektora. Práve tu totiž Cisco dodáva svoje komunikačné riešenia, na ktoré je tablet priamo naviazaný.

Cisco Cius

Z technických parametrov vieme o novinke veľmi málo. Displej bude mať uhlopriečku 7 palcov, hmotnosť samotného tabletu bude čosi vyše 500 gramov a vraj ponúkne aj HD video streaming, multikonferenčné hovory, e-mailový klient, IM, web browser apod. Prekvapením je web kamera s rozlíšením 5 Mpx. Výsledná kvalita je však otázna. Lepšie by na tom mal byť mikrofón s ochranou proti okolitému hluku. Srdcom novinky bude pre netbooky a tablety bežný 1,6 GHz procesor Intel Atom, pamäť ponúkne 32 GB flash pamäte, ktorú rozšírite aj pomocou SDHC kariet. Cius bude pracovať na OS Android, ktorý bude pravdepodobne upravený samotnou spoločnosťou Cisco. V útrobách tiež nebudú chýbať dátové moduly ako Wi-Fi, Bleutooth 3.0 či 3G modem.

Výdrž 8 hodín

Výrobca tvrdí, že pri bežnom používaní tablet Cius vydrží až 8 hodín na jedno nabitie. Nabíjať sa bude v akejsi dokovacej stanici, ktorá pripomína klasický kancelársky telefón. Tá okrem iného ponúkne aj gigabitové LAN pripojenie. Cisco chce prilákať zákazníkov z biznisu najmä na aplikácie ako Cisco Quad, Show and Share, WebEx alebo Unified Communications Manager. Na trh sa Cius dostane začiatkom budúceho roka, cenu výrobca neprezradil.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.