Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čínske POCO ukázalo jeden z najlacnejších 5G smartfónov!

Čínske POCO ukázalo jeden z najlacnejších 5G smartfónov!
Zdroj | POCO
Michal Sobek
Čínske POCO ukázalo jeden z najlacnejších 5G smartfónov!
Zdroj | POCO
Zdroj | POCO

Čínska spoločnosť POCO, ktorá sa venuje výrobe smartfónov, dnes predstavila ďalšieho zástupcu v segmente lacných 5G smartfónov. Model POCO M4 Pro 5G sa vyznačuje 90-hertzovým displejom, 33-wattovým nabíjaním a hlavným fotoaparátom s rozlíšením 50 MPx.

Síce plastový, ale poteší displejom

Na prvý pohľad smartfón zaujme svojou zadnou stranou. Tá je, mimochodom, plastová, čo má aj dopad na výslednú cenu. Aj vďaka tomu sa hmotnosť zastavila na 195 gramoch.

Výrazný je najmä modul fotoaparátov a opticky ho zväčšuje aj čierny pruh s nápisom POCO. Rozmery zariadenia sú 163,56 x 75,78 x 8, 75 mm.

Zdroj | POCO

Na prednej strane nájdeme veľký 6,6-palcový displej s Full HD rozlíšením. Ten je vyrobený klasickou LCD technológiou a vzhľadom aj na nižšiu cenu by sme tu márne hľadali AMOLED displej.

Poteší však vyššia obnovovacia frekvencia 90 Hz, ktorú dopĺňa aj 240-hertzová vzorkovacia frekvencia. V malom priestrele nad displejom nájdeme 16-megapixelovú selfie kameru.

POCO nasadilo 5G čipset

POCO si zvolilo procesor od spoločnosti MediaTek, konkrétne model Dimensity 810 5G. Ako už z názvu vyplýva, procesor je schopný prijímať siete piatej generácie.

Procesoru sekunduje až 6 GB RAM pamäte a až 128-gigabajtové pamäťové úložisko. Je sympatické, že výrobca nezabudol ani na podporu microSD kariet, a to až do kapacity 1 TB.

Zdroj | POCO

Na už spomínanej plastovej zadnej stene sa nachádzajú dva objektívy a LED blesk. Ten hlavný disponuje rozlíšením 50 MPx a k nemu sa pridáva aj 8-megapixelový ultra-širokouhlý senzor. Je zaujímavé, že POCO tu vynechalo svoj makro objektív, ktorý zvykne dávať do lacnejších smartfónov.

Zdroj | POCO

Batéria má na dnešnú dobu už celkom štandardnú kapacitu 5 000 mAh a na jej dobitie určite využijete až 33-wattovú rýchlosť nabíjania. Na bezkontaktné platby cez Google Pay využijete čip NFC. Potešia stereo reproduktory a už dnes čoraz vzácnejší 3,5-milimetrový audio konektor.

Cena a dostupnosť

Smartfón POCO M4 Pro 5G bude dostupný už od 11. novembra v troch farbách – Cool Blue, Power Black a POCO Yellow. Základná verzia, ktorá kombinuje 4 GB RAM a 64-gigabajtové úložisko bude stáť 230 eur. Drahší variant so 6 GB RAM a úložiskom s kapacitou 128 GB vyjde na 250 eur.

To sú na takto vybavený smartfón zaujímavé ceny. Značka POCO je tiež známa svojim skvelým pomerom ceny a výkonu, čo sa odráža aj v tomto prípade.

Zdroj