Reklama

Čína sa stáva najväčším producentom solárnej energie na svete

Zdroj | skytron energy
Viktor Šmidák
Zdroj | skytron energy
Zdroj | skytron energy

Čína, krajina známa i z dôvodu neustále slabej viditeľnosti zapríčinenej smogom prekvapila. Podľa najnovších správ je najväčším producentom solárnej energie na svete.

I napriek tomu, že Čína je stále silno závislá na energii, ktorá vzniká v dôsledku spaľovania fosílnych palív sa vláda snaží o zelenú budúcnosť. Nasvedčuje tomu aj zistenie, že ľudová republika za rok 2016 vyprodukovala 77,42 gigawattov energie pochádzajúcej čisto zo solárnych panelov. To je viac ako dvojnásobný nárast oproti predošlému roku.

Zdroj | Chandrashekhar Athavale

Stredné kráľovstvo sa teda posúva na prvé miesto v rebríčku produkcie solárnej energie. Ak by sme ale mali do úvahy brať počet obyvateľstva, štáty, akými sú Nemecko či Japonsko by túto krajinu hravo preskočili.

Pozrite si

Vo Francúzsku otvorili prvú cestu zo solárnych panelov

Nateraz číslo 77,42 gigawattov v praxi znamená len 1 % z celkovej spotreby energie. Vláda ale plánuje toto číslo zvýšiť o ďalších 110 gigawattov, a to v priebehu najbližších troch rokov. I to by malo prispieť ku zvýšeniu nezávislosti od fosílnych palív z 11 % na 20 % do roku 2030.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.