Reklama

Čína predstavila vlastný Blockchain ID systém, chráni tak súkromie používateľov

Zdroj | unsplash/André François McKenzie
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/André François McKenzie
Zdroj | unsplash/André François McKenzie

Veľká svetová veľmoc Čína verí digitálnemu svetu a vydala sa na dlhú cestu. Ide totiž o systém overovania skutočných mien založený na blockchaine. Cieľ je jasný, zvýšenie online bezpečnosti a súkromia používateľov.

Pomenovala ho ako Real-Name Decentralized Identifier (RealDID). Je výsledkom spolupráce medzi štátom podporovanou sieťou blockchainových služieb (BSN) a Prvým výskumným ústavom Ministerstva verejnej bezpečnosti.

Zdroj | unsplash/Getty Images
Obsah pokračuje pod reklamou

Čína sa nikdy nebála veľkých krokov, pričom tento systém má obsiahnuť všetkých 1,4 miliardy jej obyvateľov. Ale krajina chce ísť na to postupne, za prvý rok používania chce zaregistrovať aspoň 5 miliónov užívateľov.

Zaujímavosťou systému RealDID je použitie technológie blockchain. Ide o bezpečnú a transparentnú metódu správy verejných kľúčov, ktorá je rozhodujúca pre zachovanie súkromia používateľov. Zatiaľ systém RealDID funguje výlučne iba v Číne.

Pozrite si

V Európe máme prvý kozmodróm pre vertikálne štarty rakiet

Systém funguje tak, že umožňuje používateľom vytvárať viaceré verejné a súkromné kľúče, ktoré sú spojené s ich skutočnými identitami, ale umožňujú anonymné interakcie v online priestore.

V jednoduchosti to znamená, že používatelia sa môžu byť v online priestore bez odhalenia osobných údajov, ako sú telefónne čísla, čo predstavuje významný krok vpred v ochrane ich súkromia. Vláda si však zachováva prístup k identitám používateľov, čo je nevyhnutné opatrenie na právne a bezpečnostné účely.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.