Reklama

Cicret je vízia, ktorá prinesie Android priamo na vaše predlaktie

Marek Šimunek

Cicret je víziou náramku budúcnosti. V tomto prípade sa však nejedná iba o „obyčajný“ náramok, ktorý meria počet krokov, alebo spálené kalórie, ale o plnohodnotné zariadenie, ktoré zastúpi dokonca aj váš smartfón. V náramku je totiž integrovaný pikoprojektor, pomocou ktorého je obraz premietaný priamo na vaše predlaktie.

Cicret

To však nie je všetko. Cicret je schopný vďaka ôsmym senzorom s ďalekým dosahom snímať vaše dotyky, takže takto môžete hravo používať svoje predlaktie ako smartfón. Náramok by totiž mal v sebe obsahovať všetko potrebné na to, aby na ňom bežal operačný systém Android a samozrejme spolu s ním aj všetky aplikácie, ktoré na tento OS existujú. Znie to zaujímavo však? Ako celý naramok vlastne funguje sa môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Samozrejme sa v tomto prípade nejedná o reálny produkt, ale o koncept. Ten však vzhľadom k rychlosti, akou technológie napredujú nemusí byť až tak vzdialený ako by sa mohlo zdať. Tvorcovia tohto unikátneho náramku vraj už pracujú na funkčnom prototype a preto prijímajú sponzorské dary. Upozorňujeme vás však, že v tomto prípade nejde o žiadnu crowdfundungovú kampaň, ako ich poznáme zo stránok ako je Kickstarter, či Indiegogo a preto za svoj sponzorský dar nemôžete očakávať žiadne zariadenie, alebo prvý prototyp.

Cicret

Foto: Cicret

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.