Reklama

Chystáte deti do školy? Toto sú 4 štartovacie smartfóny, ktoré sa im budú páčiť

Zdroj | Getty Images / Unsplash
Stanislav Vinc
Zdroj | Getty Images / Unsplash
Zdroj | Getty Images / Unsplash

Smartfón je už dnes povinná výbava školáka, aj keď by ho v škole používať nemal. Rodičia však chcú mať svoje deti pod dozorom a väčšina detí si zas už svoj život bez kontaktu s digitálnym svetom nevedia predstaviť.

Ak vo vašej rodine nastal čas vybrať vášmu dieťaťu jeho prvý vlastný smartfón, máme pre vás tipy na 4 modely, s ktorými pre tento školský rok neurobíte krok vedľa. Väčšinu z nich navyše nájdete ešte výhodnejšie aj v ponuke u vášho operátora.

1.

Obľúbenec u operátorov

149 € Pozri ceny
Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Samsung

Na prvých priečkach predajnosti u slovenských operátorov, sa v posledných mesiacoch pravidelne objavuje cenovo najdostupnejší model zo série Galaxy A od Samsungu, konkrétne Galaxy A14 dostupný vo verzii LTE aj 5G.

Ľudia si ho obľúbili kvôli jeho kvalitnému 6,6″ Full HD+ displeju, slušnému výkonu a pomerne kvalitným fotoaparátom, ktoré sú na zadnej strane až tri (50+5+2 Mpx). Jeho batéria s kapacitou 5 000 mAh má navyše podľa oficiálnych informácií vydržať až dva dni. Aká však bude reálna výdrž smartfónu v rukách nadšeného školáka, to posúdime ťažko…

2.

Hello, Moto!

99,9 € Pozri ceny
Zdroj | Motorola

Motorola má vo svojom portfóliu všetko, od prémiových skladačiek až po cenovo najdostupnejšie modely, akým je práve Motorola moto e32s. Tento model ponúka 6,5″ HD+ displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, trojicu fotoaparátov na zadnej strane (16 + 2 + 2 Mpx) či 5 000 mAh batériu s 10 W nabíjačkou v balení.

Čím však (nielen táto) Motorola skutočne vyčnieva z radu, je jej nadstavba My UX. Okrem možnosti prispôsobiť si vzhľad tejto nadstavby, si vás Motorola moto e32s získa šikovnými skratkami pre rýchle otvorenie fotoaparátu zápästím, aktiváciu baterky zatrasením či vytvorením snímky obrazovky tromi prstami. Takéto skratky bude vaše deti baviť postupne objavovať a možno aj predvádzať rodine a kamarátom.

3.

Za cenu značkovej školskej tašky

79 € Pozri ceny
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi nie je svojej povesti dobrého pomeru medzi cenou a výbavou nič dlžné ani pri tých najlacnejších modeloch, akým je Xiaomi Redmi A2. Za cenu, ktorú vidíte vyššie, získate 6,52″ HD+ displej a na jeho druhej strane pekný farebný dizajn, z ktorého vykúka 8 Mpx fotoaparát so snímačom hĺbky obrazu.

O chod systému sa postará 8-jadrový procesor, na ktorom beží súčasný Android 13. Opäť prítomná batéria s kapacitou 5 000 mAh by smartfónu mala postačovať na zhruba 2 dni prevádzky, aj keď mu musíme žiaľ trochu vytknúť využitie microUSB portu.

4.

Pre rodinu jabĺčkárov

499 € Pozri ceny
Zdroj | Apple

Pri poslednom tipe si trochu cenovo vyskočíme, no iPhone SE (2022) do nášho zoznamu zaraďujeme pre rodičov a rodiny, kde je synonymom pre mobil práve iPhone a pre tablet iPad. Pokiaľ už sami iPhone používate, kúpou iPhonu môžete trochu uľahčiť život sebe i vášmu dieťaťu, ktoré sa v používateľskom prostredí iOS bude cítiť ako doma.

Cez aplikáciu Správy si budete môcť vzájomne posielať iMessage správy, volať si cez FaceTime, zdieľať si nákupy z App Store a možno to najdôležitejšie, zdieľať si polohu cez aplikáciu Nájsť. Výhod má pre Apple-pozitívne rodiny viacero, okrem tej finančnej. Pokiaľ však chcete ušetriť, iPhone SE alebo iný, určite nájdete za výhodnejšiu cenu v ponuke aj v bazári alebo v niektorom z renomovaných e-shopov s repasovanými modelmi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.