Reklama

Chystá sa dokonalý prehliadač? DuckDuckGo útočí priamo na Chrome

Zdroj | DuckDuckGo
Stanislav Vinc
Zdroj | DuckDuckGo
Zdroj | DuckDuckGo

Tvorcovia obľúbeného internetového vyhľadávača DuckDuckGo zameraného na ochranu súkromia oznámili vývoj vlastného prehliadača. V porovnaní s dominujúcim prehliadačom Google Chrome má byť nielen anonymnejší, ale aj rýchlejší.

Internetový vyhľadávač DuckDuckGo šliape na päty dominujúcemu Googlu už 13 rokov. Priazeň fanúšikov si získal svojim zameraním na anonymné vyhľadávanie obsahu na internete bez sledovania ich aktivít a teda aj bez tvorby personalizovaných reklám, na ktorých má Google postavený svoj biznis model.

DuckDuckGo neskôr rozšíril svoje pôsobenie aj na pole smartfónov v podobe mobilných aplikácií a prehliadačov, pre ktoré ponúka rozšírenie zabezpečujúce blokovanie sledovacích skriptov či kontrolu šifrovania. S novým desktopovým prehliadačom to ale plánuje posunúť na úplne novú úroveň.

Zdroj | DuckDuckGo

Pripravovaný prehliadač pre počítače má v sebe kombinovať anonymné vyhľadávanie, blokovanie sledovacích skriptov, ochranu súkromia v rámci mailových služieb a ochranu pred sledovaním zo strany ostatných aplikácií. Podobne ako v súčasnej verzii pre Android a iOS, v ňom nebude chýbať ani tzv. Fire tlačidlo pre okamžité zatvorenie všetkých tabov a zmazanie celej histórie prehliadania a s ňou súvisiacich súborov.

Zdroj | DuckDuckGo

Namiesto jednoduchej úpravy jadra Chromium, na ktorom je mimochodom postavený napríklad aj vynovený Microsoft Edge, sa DuckDuckGo rozhodlo staviť na vykresľovacie jadrá zabudované priamo do operačných systémov.

Pozrite si

Očkovanie bez registrácie pokračuje, na týchto miestach aj s výjazdmi

Vývojári sa vďaka tomuto kroku zbavili hromady „balastu“, ktorý sa na najpopulárnejšie jadrá v priebehu rokov nabalil. Nový desktopový prehliadač by tak mal byť bezpečnejší ako Chrome a zároveň aj výrazne rýchlejší. Kedy sa dočkáme jeho vydania, zatiaľ spoločnosť neprezradila.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.