Reklama

Chýba vám pri plávaní hudba? S týmito 4 slúchadlami môžete ísť aj do bazéna

Zdroj | Sony
Michal Sobek
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Slúchadlá sú pre mnohých z nás už neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Hudbu počúvame doma, v práci, v obchode, v autobuse, vlaku, či lietadle. Miestom, kde je používanie slúchadiel takmer nepredstaviteľné, je plaváreň alebo vodné prostredie.

Na trhu sú však už aj bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú natoľko odolné, že im nevadí ani plavecký tréning. Vo väčšine prípadov môže za to konštrukcia, ktorá sa nevkladá priamo do ucha, ale zvuk sa šíri pomocou lícnych kostí priamo do zvukovodu. Tieto 4 modely vás presvedčia o tom, že hudbu si môžete vychutnávať aj pod hladinou.

Práve tu sa dostávame k technológii prenosu zvuku cez lícne kosti. Ide o originálnu a patentovanú technológiu. Pri počúvaní hudby tak nemáte zapchaté uši, počujete naplno svoje okolie, ale aj tak sa vám hudba prenáša do zvukovodu. Podobný typ slúchadiel je vhodný aj na iné športy počnúc behom.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

EVOLVEO BoneSwim MP3

Zdroj | EVOLVEO

Prvým kúskom je model od spoločnosti EVOLVEO. Slúchadlá BoneSwim MP3 sú, už ako názov napovedá, vhodné aj na plávanie. Hmotnosť je príjemných 29 gramov a súčasťou sú aj štuple do uší, aby vám do nich nešla voda. Výhodou tohto modelu je integrovaná 16-gigabajtová interná pamäť, kde sa zmestí až 4 000 piesní, tým pádom nie ste závislý na pripojenom smartfóne.

Ovládanie hudby sa potom realizuje pomocou fyzických tlačidiel priamo na konštrukcii slúchadiel. Vo vnútri je integrovaná batéria s kapacitou 160 mAh. Tá by mala udržať prehrávanie hudby na úrovni 5 hodín. Do plna sa slúchadlá nabijú za asi 90 minút.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

2.

Niceboy HIVE Bones 3

Zdroj | Niceboy

Totožný systém prenášania zvuku ponúka aj model od českej spoločnosti Niceboy. Tu sa váha zastavila na úrovni len 25 gramov. Aj v tomto prípade máte k dispozícii pamäť s veľkosťou 16 GB. Ak sa rozhodnete pre počúvanie z pripojeného smartfónu, tak nachádza sa tu najnovší štandard Bluetooth 5.3.

Ovládacie tlačidlá sa tiež nachádzajú priamo na konštrukcii. Výrobca uvádza kapacitu batérie 180 mAh. Pri 70-percentnej hlasitosti by slúchadlá HIVE Bones 3 mali zvládnuť až 10 hodín nepretržitého počúvania hudby. Plné nabitie potom potrvá okolo dvoch hodín.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

3.

Shokz OpenSwim MP3

Zdroj | Shokz

Model na plávanie má aj spoločnosť Shokz. Tu však nájdeme vnútorný priestor len s kapacitou 4 GB, čo je asi 1 200 piesní, ale je to oproti konkurencii rozhodne menej. Vedenie zvuku cez lícne kosti je tu už vo svojej 7. generácii.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hmotnosť konštrukcie je 30 gramov a na ovládanie hudby slúži trojica fyzických tlačidiel. Kapacitu batérie výrobca neuvádza, máme tu však deklarovaných zhruba 8 hodín výdrže na jedno nabitie, plné nabitie potrvá okolo dvoch hodín.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

4.

Sony NW-WS623

Zdroj | Sony

Sony toto zariadenie skôr prezentuje ako bezdrôtový športový MP3 prehrávač, ale sú to slúchadlá, ktorých zvuk sa šíri štandardne, teda gumené nadstavce si zatlačíte do uší. V tomto prípade je k dispozícii na hudbu priestor s veľkosťou 4 GB.

Pre rýchle prepojenie slúžia technológie Bluetooth a NFC. Na ovládanie hudby opäť použijete fyzické tlačidlá. Výdrž je na úrovni 12 hodín, pričom na hodinu počúvania stačí mať slúchadlá v nabíjačke len 3 minúty.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.