Reklama

Choré dieťa? Už žiadne kruhy pod očami!

Terézia Miková

Jednoducho povedané, v prípade Ithermonitor ide o lekársky teplomer, ktorý po celý čas nielen meria teplotu tela, ale vás aj upozorní, ak má vaša chorá ratolesť horúčku. Už sa nemusíte cítiť unavený a nevyspatý, pretože vaše dieťa je choré. Ak sa situácia skomplikuje a dieťaťu sa nebezpečne zdvihne teplota, Ithermonitor vás prostredníctvom vášho smartfónu alebo tabletu upozorní na túto situáciu.

Ithermonitor

Jedným pohľadom na displej viete o aktuálnej teplote. Jedným kliknutím budete oboznámený s vývojom teploty či už počas dňa alebo počas noci. Nebojte sa, aj vaše dieťa sa počas noci môže pokojne vyspať. Senzor Ithermonitor sa aplikuje na telo dieťaťa prostredníctvom hypoalergénnej náplasti, ktorú si s veľkou pravdepodobnosťou nebude všímať, ani ju inak vnímať. Jednu lekársku náplasť je možné nosiť na tele približne 24 hodín a potom ju je potrebné vymeniť. Ako to už aj pri iných smart výmysloch chodí, aj pri Ithermonitor môžete všetky informácie zaznamenané prostredníctvom senzoru zdieľať s ošetrujúcim lekárom.

Ithermonitor

Istotne vás napadla otázka, či toto zariadenie nie je pre deti zvlášť škodlivé. Výrobcovia tvrdia, že nie. Majú presvedčivé argumenty. Ithermonitor používa nízkoenergetickú verziu žiarenia Bluetooth 4.0, pričom toto žiarenie je 1000-krát slabšie, ako Bluetooth používaný pri mobilných zariadeniach.

Ithermonitor

Takisto Ithermonitor nepracuje neustále. Ak nie je zaregistrovaná potreba spätnej väzby z pripojeného mobilného telefónu, Ithermonitor sa po čase uspí a informácie o teplote zatiaľ ukladá do internej pamäte.

Ithermonitor je dostupný už aj v susednej Českej republike a je označený aj CE certifikátom, takisto je registrovaný aj ako zdravotnícka pomôcka. A cena? Zatiaľ sa produkt v Českej republike uvádza a jeho cena je 1890 Kč, bežná cena výrobku bude pravdepodobne 2068 Kč. V prepočte na eurá by nás tento produkt vyšiel na približne od 68 do 74 eur.

Foto: Raiing

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.