Reklama

Chevrolet Silverado EV - ďalšia americká legenda bude plne elektrická

Zdroj | Chevrolet
Števo Porubský
Zdroj | Chevrolet
Zdroj | Chevrolet

Hummer a Ford F-150 boli prvé dve americké legendy (ak nepočítame Mustang, z ktorého sa ale vykľulo celkom iné auto ako jeho originál), ktoré prešli plnou elektrifikáciou ešte minulý rok. Tento rok sú na rade ďalšie, ako prvý oznámil novú elektrifikáciu gigant GM, ktorý bude predávať plne elektrický pick-up Chevrolet Silverado EV.  Automobilka novinku predstavila počas výstavy CES 2022.

Hľadáte doplnky pre svoje auto? Skúste Heureku:

 

General Motors síce už predstavil prvú elektrifikovanú legendu, Hummer, no väčšou, ktorá sa predáva dodnes je Chevrolet Silverado. Práve ten bude v predaji už aj ako plne elektrický pick-up. Pridá sa tak do zástupu mnohých ďalších plne elektrických pick-upov, ktoré tak obľúbené v USA. Bežne si ich však domáci upravujú, aby dokázali „čmudiť“ čo najviac je to možné. Sám som zvedavý, čo vymyslia pre elektrifikované verzie.

Zdroj | Chevrolet
Zdroj | Chevrolet

Chevrolet Silverado EV bude stáť na rovnakej platforme ako Hummer EV s využitím vlastnej batérie Ultium. Dostupný bude v dvoch verziách – RST First Edition a WT. Oba majú ponúkať ale okolo 640 km dojazd a až 350 kW DC nabíjanie. Zvláštne však je len 10,2 kW AC nabíjanie, resp. nabíjačka vo vozidle.

Zdroj | Chevrolet

Samozrejmosťou je poriadny výkon. Vyšší model bude mať 664 konských síl a stovku zdolá za čosi vyše 4,5 sekundy. Nižší model bude mať 510 koní. Top model má zvládnuť takmer 600 kg nákladu na korbe a utiahne 4,5 tony. Nižší zvládne takmer 550 kg nákladu a 3,6 tony na vozíku.

Z Hummeru EV si Silverado EV požičia aj natáčanie zadnej nápravy, či však ponúkne aj tzv. Crabwalk zatiaľ nie je známe.

Zdroj | Chevrolet

Zaujímavá je možnosť sklopenia nielen zadných opierok sedadiel a tým i predĺženie úložnej plochy, ale aj možnosť komplatného otvorenia zadnej časti so skopením opierok. Do Siverada sa tak potom zmestí aj dlhý surf. V oboch verziách bude ale k dispozícii predný kufor, tzv. frunk.

Zdroj | Chevrolet

Cheverolet Silverado EV RST First Edition má mať množstvo doplnkovej výbavy. Napríklad aj združené predné svetlomety, vzduchový podvozok či systém Super Cruise. Samozrejmosťou je obrovský displej infotainment systému, bezdrôtové nabíjačky, USB-C porty pre nabíjanie i zdieľanie dát či Android Auto a Apple Car Play.

Zdroj | Chevrolet

Cena sa však vyšplhá nad 100 000 dolárov. Nižšia verzia WT bude začínať na sume len takmer 40 000 dolárov. Na trhu sa objaví najskôr budúci rok.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.