Reklama

Chevrolet Bolt EV je realitou, chce konkurovať Modelu 3 od Tesly

Zdroj | Chevrolet
Roman Calík
Zdroj | Chevrolet
Zdroj | Chevrolet

Novinka z dielne General Motors, ktorú sme už avizovali prostredníctvom našich Rýchlych správ, sa stala počas výstavy CES 2016 realitou. Plne elektrický Chevrolet Bolt EV chce reagovať na stále väčší dopyt po elektrických automobiloch, má byť však dostupnejšou alternatívou súčasnej aj budúcej konkurencii, najmä z ponuky automobilky Tesla.

Cenovka súčasných modelov Tesla totiž začína na 70 000 dolároch, avšak očakávaný Tesla Model 3 (úvod roka 2017) s avizovanou cenovkou pod 35 000 dolárov môže výrazne ovplyvniť trh elektrických automobilov. Dizajnom nám však novinka Bolt EV pripomína skôr BMW i3.

Zdroj | Chevrolet

To čo vás bude zaujímať je určite dojazd. Ten Bolt EV sľubuje na úrovni 200 míľ, čo je približne 321 km. To je v porovnaní s BMW i3 viac ako dvojnásobný dojazd a pre väčšinu používateľov dostatočný na to, aby sa pre elektrický pohon rozhodli.

Batérie sú ukryté v podvozku, bližšie špecifikácie však Chevrolet nezverejnil. Vieme len to, že z 240 V zásuvky batérie plne nabijete za 9 hodín.

Zdroj | Chevrolet

Interiér novinky vyzerá priestranný, dominujú mu dva plne grafické displeje. Prístrojový panel s 8-palcovým displejom je tak maximálne prispôsobený pre zobrazenie informácií o elektrickom pohone.

Displej multimediálneho systému nie je tak obrovský, ako sme zvyknutí z modelov Tesla, dokonca je pod ním klimatizácia s ovládaním cez hardvérové tlačidlá. Veľkosť jeho uhlopriečky je 10,2-palcov. Nechýba však podpora 4G LTE, Wi-Fi a samozrejme vás Bolt EV dokáže navigovať k nabíjacej stanici. Výhodou je aj integrovaná podpora Android Auto a Apple CarPlay.

Chevrolet sa pochválil aj možnosťou využívať rôzne kľúče k autu, kedy sa elektronika prispôsobí konkrétnej osobe, ktorá do auta nastúpila.

https://youtu.be/erVHuXJLR3c

Nechýbajú ani asistenčné a bezpečnostné systémy. Chevrolet Bolt EV vás dokáže upozorniť pred blížiacou sa čelnou kolíziou alebo chodcami, upozorní vás aj na prekážky v mŕtvom uhle.

Zadná kamera ponúkne vysoké rozlíšenie pre prehľadnejší cúvací manéver a nechýba ani systém Surround Vision so snímaním celého okolia auta, čo sa opäť hodí najmä pri parkovaní.

A to najzaujímavejšie na koniec. Chevrolet Bolt EV by mal výjsť po odpočítaní špeciálnej úľavy na dani vo výške 7500 dolárov na 30 000 dolárov. Potenciál zaujať má, najmä v Amerike sa môže stať predajným hitom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.