Reklama

Chcete si natočiť životnú jazdu a vo Full HD? Drift HD je tá pravá!

Števo Porubský

Americká spoločnosť Drift predstavila nástupcu extrémneho modelu X170 (Drift Innovation X170: kamera pre extrémistov!), ktorý je menší, ľahší, kvalitnejší a vybavenejší. A za zaujímavú cenu. Čo viac si priať?

 Drift HD

Novinka z dielne amerického Driftu je pokračovateľom odolnej kamery X170 a X170 HD, ktoré výrobca vylepšil o niekoľko funkcií, upravil dizajn a zvýšil odolnosť. Zároveň je model HD menší vraj až o 25%. Rozmery novinky sa tak ustálili na hodnote 104,1 x 50 x 33 a hmotnosť klesla na 120 gramov. Zaujímavosťou je možnosť zmeny natočenia šošovky, vďaka ktorej budete natáčať v správnom uhle nech kameru pripevníte akokoľvek nakrivo. Nemenej zaujímavý je i nočný režim na natáčanie či fotografovanie v nočných podmienkach, hoci kamere chýba akékoľvek videosvetlo. Video je možné natáčať v maximálnom rozlíšení Full HD pri 25 alebo 30 fps, HD rozlíšenie ponúka naviac snímanie s 50 alebo 60 fps. Škoda len, že zvuk nahráte len v mono režime.

Drift HD

Novinkou je sekundárny kryt zadnej časti v prípade, ak využívate externý mikrofón alebo USB nabíjačku, alebo externý zdroj (až do 20 hodín natáčania) i počas natáčania. Pod zadným krytom je i microHDMI konektor pre pripojenie k TV alebo LCD displeju. Pozitívom je možnosť snímania statických snímok v rozlíšení až 9 Mpx. Taktiež je zaujímavý foto burst mód, ktorý sníma fotografie v plnom rozlíšení pokiaľ sa nezaplní pamäťová karta. Tie môžu byť použité až do kapacity 32 GB vďaka štandardu microSDHC. Zaujímavé je tiež to, že Drift zmenil napájanie z pôvodných mikrotuškových batérií na klasickú Li-Ion batériu s kapacitou 1 100 mAh.

Drift HD

Na bočnej strane opäť nechýba maličký 1,5-palcový LCD displej na nastavenie kamerky, či sledovanie natočeného obsahu okamžite po natočení. Samozrejmosťou je i jednoduché diaľkové ovládanie, taktiež odolné. To je okrem iného možné spárovať s viacerými Drift kamerami a ovládať ich jediným diaľkovým ovládačom. Novinkou modelu HD sú i nové možnosti uchytenia (vrátane závitu na tripod), vraj na akýkoľvek povrch v každej situácii. Aby som nezabudol, Drift HD je odolná voči vode, prachu a otrasom. Cena novinky je 299 USD. Na Slovensko sa však dovážať tak skoro nebude, budete teda musieť nájsť na webe, kde najbližšie si ju môžete kúpiť, príp. objednať cez internet z USA.

Drift HD

Foto: Drift

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.