Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Chcete sa lepšie sústrediť pri práci s Macom? Využite appku 1Focus

Chcete sa lepšie sústrediť pri práci s Macom? Využite appku 1Focus
Zdroj | Fitbit
Richard Pliešovský
Chcete sa lepšie sústrediť pri práci s Macom? Využite appku 1Focus
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Home-office pomaly končí a od nás, zhýčkanými ležerným pracovným tempom, sa bude očakávať produktivita, akoby sa ani koronou nechumelilo. Čo s tým?

Ako inak, pomocnú ruku aby nás nezlákali nástrahy digitálneho sveta, nám ponúka technológia v podobe šikovnej aplikácie. Dnes sme pre vás pripravili nástroj 1Focus: App & Website Blocker.

Stiahnuť aplikáciu

Rozhranie je veľmi jednoduché, rovnako ako nastavenie blokovania.

Na kartách Websites a Apps si môžete vytvoriť zoznam webstránok a aplikácií, ktoré chcete blokovať. Tretia karta Schedule slúži na nastavenie rozvrhu, ktorý sa postará, aby ste mali kľud počas práce.

1Focus je k dispozícii zadarmo a tiež vo verzii Pro. Free verzia vám umožňuje blokovať webstránky v prehliadačoch (Google Chrome, Safari, Opera, Microsoft Edge a Brave), blokovať aplikácie, prístup na internet a vytvárať si vlastné predvoľby (max. 2).

1Focus Pro okrem toho ponúka plánovania opakujúcich sa blokovacích udalostí, časovač prerušenia práce, má neobmedzené predvoľby úloh, umožňuje blokovať všetky webové stránky a aplikácie okrem konkrétnych, no vie zablokovať aj kľúčové slová v URL (napríklad hranie). Cena za Pro verziu je 1,99 € mesačne, alebo 9,99 € ročne.

Zdroj | Poly

Pravdaže, základom je, aby ste vedeli, ktoré stránky vás najviac vyrušujú a rozptyľujú. K produktivite určite prispeje aj vaša pevná vôľa. Nebojte sa, určite to dokážete.