- #Gadgety
- 4 min.
- 23.3.2024
Chcete poznať teplotu aj kvalitu ovzdušia? Pozrite si tieto smart meteostanice
Dnes oslavujeme Svetový deň meteorológie. Ten pripadá každoročne na dátum 23. marca. Nemusíte sa spoliehať len na predpoveď počasia vo vašom smartfóne, lepšie na to poslúžia smart meteostanice.
Tento deň je pripomienkou založenia Svetovej meteorologickej organizácie (WMO), pričom sa koná každoročne už od roku 1950. Cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie ľudí o problémoch súvisiacich s počasím a klímou.
Členom Svetovej meteorologickej organizácie je aj Slovensko, a to prostredníctvom Slovenského hydrometeorologického ústavu. Každý rok sa určuje nejaká téma, pričom tento rok to sú „V prvej línii proti klimatickej zmene“ a „Voda za mier“.
V týchto dňoch má verejnosť možnosť pozrieť si pracoviská SHMÚ na celom Slovensku, vrátane ukážok a odborného výkladu so zameraním na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu a kvalitu ovzdušia.
Avšak kvôli moderným technológiám sa aj my môžeme zahrať na meteorológov a začať si všímať rôzne parametre vzduchu okolo nás, nemusí to byť len teplota, ale aj vlhkosť alebo celková kvalita. Presne preto sme za vás vybrali tri smart meteostanice.
Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2
Začnime veľmi jednoduchým a lacným modelom od spoločnosti Xiaomi. Táto smart meteostanica je určená do interiéru, pričom na svojom malom štvorcovom tele má aj LCD displej s uhlopriečkou 1,5-palca.
Jej metriky sú o niečo skromnejšie, dokáže určiť teplotu a vlhkosť v danej miestnosti. Avšak disponuje Bluetooth prepojením s mobilnou aplikáciou Xiaomi Home. Napájanie je vyriešené veľmi jednoducho, a to pomocou jednej gombíkovej batérie typu CR3032.
Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:
Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.
GoGEN ME 3900
Druhá smart meteostanica je z dielne výrobcu GoGEN a prináša omnoho viac funkcií, ale aj za podstatne vyššiu cenu. Skladá sa z jednotky do domácnosti, kde je aj praktický LCD displej a z jednotky, ktorá sa umiestni vonku.
Meteostanica GoGEN ME 3900 dokáže zaznamenávať tlak, teplotu, vlhkosť, zrážky, rýchlosť a smer vetra, UV žiarenie a k dispozícii je aj animovaná predpoveď počasia. Nechýba ani prepojenie s aplikáciou alebo funkcia budíka. Napájanie je vyriešené zo siete alebo trojicou batérií typu AAA.
Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:
Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.
Netatmo Urban Weather Station
Do tretice tu máme aj smart meteostanicu od známej spoločnosti Netatmo. Aj v tomto prípade máme dve jednotky (jedna do interiéru, druhá do exteriéru), ale už neobsahuje displej, preto sa viac spolieha na mobilnú aplikáciu.
Toto zariadenie dokáže zmerať prakticky všetky zaujímavé metriky, teda kvalitu ovzdušia, teplotu, hluk a vlhkosť, ale pridáva sa k tomu aj meranie koncentrácie CO2. Avšak k tejto smart meteostanici si môžete dokúpiť ostatné moduly, ktoré môžu merať napríklad dážď alebo vietor. Napájanie je vyriešené štvoricou AAA batérií.
Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:
Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.
TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.