Reklama

Chcete mať v notebooku projektor? Kúpte si túto skladačku od Fujitsu!

Dominik Fúsek

Nový Lifebook P772 od Fujitsu je zaujímavý v mnohých smeroch. Veď aby nebol, keď pri veľkosti netbooku stojí cez 1 400 €. Zaujme verziou vyrobenou z recyklovaných CD a DVD, vysokým výkonom, bezpečnostnými funkciami a modulárnou šachtou pre rozšírenia.

Fujitsu Lifebook P772

Novinka ide rozhodne proti prúdu. Už prvý pohľad na jej hrúbku (31 mm) jasne značí, že nejde o žiadny ultrabook. Fujitsu Lifebook P772 je čistokrvný počítač pre profesionálov. Pri hmotnosti 1,45 kg a uhlopriečke displeja 12,1“ (žiaľ iba 1 280 x 800 b.) ponúkne mimoriadny výkon. V ponuke sú štandardné 35 W procesory Intel Ivy Bridge Core i3/i5, no zaujímavejší je určite 17 W Core i7-3667U, s ktorým dosiahnete najlepšiu výdrž. V závislosti od batérie má siahať až k 13-tim hodinám (72 Wh), so sekundárnou batériou (28 Wh) vydrží až 19 hodín! Samozrejme teoreticky. Z ďalších komponentov spomeňme maximálne 8 GB RAM, integrovanú grafiku a vďaka rozšíreniu možnosť pripojiť dva disky. Tu je ponuka veľmi pestrá – na výber sú pomalšie 5 400 RPM, rýchlejšie 7 200 RPM pevné disky a tiež SSD-čka do veľkosti 256 GB.

Fujitsu Lifebook P772

Fujitsu pamätá aj na špeciálne potreby náročných pracantov. Začína to matným vyhotovením displeja i tela (žiaľ nie vo všetkých variantoch), pokračuje užitočným softvérom (Intel vPro, vzdialená správa, šifrovanie…), hardvérom (čítačka odtlačkov prstov, senzor otrasov chrániaci pevný disk, klávesnica odolná voči poliatiu, 3G/4G modul) a končí bohatou ponukou príslušenstva. Okrem už spomínaných môžete do šachty vložiť dokonca aj projektor alebo optickú mechaniku. Dokúpiť môžete replikátor portov, zabezpečovacie zariadenie či bezdrôtovú klávesnicu so šifrovaným prenosom. Výrobca si však vychytávky nechá poriadne zaplatiť, takmer 1 500 € je riadna pálka aj pre firemnú sféru. Novinku už nájdete v našich obchodoch.

Zdroj a foto: Fujitsu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.