Reklama

Chcete iPhone 4 s Androidom? Kúpte si GooApple 3G!

Dominik Fúsek

Výrobky Apple sú nepochybne veľmi úspešné, v našich končinách však aj mimoriadne drahé. Kvôli tomu sa vytvorila pomerne rozsiahla skupina potenciálnych zákazníkov, ktorí po týchto výrobkoch túžia, ale nemôžu si ich dovoliť. Situáciu využívajú šikovné ruky čínskych výrobcov, ktorým patentové práva či ochrana dizajnu proti kopírovaniu nič nehovoria. Výrobca dnešnej novinky je extrémny prípad.

GooApple 3G

Prístroj s veľavravným menom GooApple 3G je totiž prekvapivo priliehavou a zatiaľ najautentickejšou kópiou známeho smartfónu z dielne Apple. Zvonku sú zariadenia takmer nerozoznateľné. Čínsky počin má rovnaké rozmery vrátane nízkej hrúbky (9,3 mm) a všetky ovládacie prvky svojho vzoru. Spracovanie je nadpriemerné, smartfón je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Jediný viditeľný rozdiel sa nachádza na zadnej strane. Namiesto loga Apple sa tu nachádza logo Androidu, ktorému ako srdce bije nahryznuté jablko. Pod ním sa nachádza meno výrobcu.

GooApple 3G

Na rozdiel od ostatných čínskych kópií, výrobca urobil neuveriteľné množstvo práce aj vnútri prístroja. Predinštalovaný je síce Android 2.2, ten je ale do hĺbky a takmer dokonale upravený na vzhľad a logiku ovládania iOS. Skutočne je veľmi ťažké poznať, že v ruke držíte falzifikát. Dokonca je celý systém prebudovaný na ovládanie jediným hardvérovým tlačidlom. Prítomnosť Androidu sa teda prejaví len podporou aplikácií a prítomnosťou hornej informačnej lišty. Čo sa týka ostatnej výbavy, GooApple 3G má 600 MHz procesor Qualcomm, 3,5“ displej neznámeho rozlíšenia (pravdepodobne HVGA), GSM a 3G modul, 5 Mpx fotoaparát, Wi-Fi, GPS, či softvérové funkcie ako Wi-Fi hotspot, USB a Wi-Fi tethering. Cena by sa mala pohybovať okolo 185 €. Nezabudnite si pozrieť video alebo detailné fotografie na micgadget.com.

Zdroj a foto: GooApple, micgadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.