Reklama

Chcete doma fakt veľkú telku? Toto je 7 top 75" televízorov do 2 000 €

Zdroj | Philips
Zdroj | Philips
Števo Porubský
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Dnes je bežná uhlopriečka televízora okolo 55 palcov, no nie je nič výnimočné si dnes kúpiť aj 65″ modely namiesto práve tých 50 či 55-palcových. Ak ale chcete mať doma fakt veľký televízor, odporúčame siahnuť po 75″.

V prepočte na centimetre sa bavíme o 1,9-metrovom displeji, čo vo väčšine obývačiek vyčarí poriadne veľkú plochu na sledovanie obľúbených filmov, seriálov či športových podujatí.

Len aby ste nemali obývačku tak malú, že pri sledovaní tenisu budete ako v hľadisku sledovaním loptičky krútiť hlavou zo strany na stranu. Nemajte ale obavu, dnes už kedysi platné prepočty o potrebnej vzdialenosti sedačky od obrazovky neplatia. Máme tu 4K a 8K UHD rozlíšenia displejov a výrazne pokročilejšie funkcie na ochranu zraku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Po 65″ lacných telkách do 500 € a OLED kúskoch s 55″ displejmi sa dnes pozrieme na obrov, hoci nie tých najväčších. Okrem 75″ televízorov totiž dnes nie je problém si domov objednať aj 85″ či ešte väčšie kúsky. Tie sú už ale cenami opäť niekde celkom inde.

Nami zvolená dvojtisícová hranica dáva obrovské množstvo možností, čo si vybrať. Nemajte obavu, že 75″ televízor musí stáť 2 000 €. To nie. Ale môže. Vyberali sme tie s najlepším pomerom cena/výkon, no vedzte, že na trhu pokojne nájdete aj 75″ televízory s cenami aj okolo 1 000 €. Pokojne kliknite napríklad na Heureku, kde ich nájdete všetky vylistované. Upozorňujeme, že na Heureka.sk nie sú všetky slovenské e-shopy. Preto pred každou kúpou skúste rovno Google či vám ten nenájde ešte lepšiu cenu.

Zdroj | LG

V seriáli Vianoce 2023 síce nebudeme sledovať aktuálne zľavy, na to máme samostatný seriál TECH DEALS. Ten už od novembra funguje na dennej báze, nezabudnite ho preto sledovať. Všetky produkty a služby, ktoré vám odporučíme v tomto predvianočnom seriáli nebudú od žiadneho výrobcu alebo distribútora. Všetky sú iba náš redakčný výber produktov a služieb, o ktorých si myslíme, že by vás mohli zaujať. Ani my ale nie sme dokonalí, takže sa môže stať, že odporučíme niečo, čo by sme v reálnom teste vôbec nepochválili.

Čo treba vedieť?

LCD televízory dnes už s Full HD rozlíšením snáď ani nekúpite, no ak by ste niekde na taký natrafili, nekupujte ho, neoplatí sa. Dnes je 4K Ultra HD rozlíšenie štandard, pričom aj klasické TV vysielanie dokážu moderné televízory vďaka výkonnému hardvéru a softvéru upscallovať do 4K UHD. Technologickou lahôdkou sú ale už 8K UHD televízory, ktoré však stále svojimi cenami patria do kategórie najluxusnejších. Našťastie nie všetky, veď čítajte ďalej.

Uhlopriečka

Ak ste doteraz mali televízor s uhlopriečkou napríklad 42 palcov, nečudujte sa, že taký televízor s 4K Ultra HD rozlíšením už veľmi nenájdete. Nemajte z toho ale vôbec obavy. Zaužívaný pomer veľkosti displeja a vzdialenosti od diváka je už minulosťou. 

Vďaka tomu, že 4K Ultra HD či 8K Ultra HD televízor má 4x (8x) vyššie rozlíšenie ako Full HD alebo až 8x vyššie ako HD (HD Ready), nebude vám prekážať väčší displej. Pixle voľným okom uvidíte možno tak zo vzdialenosti pár desiatok centimetrov. Z dvoch či troch metrov v malej obývačke určite nie. Ak teda máte stenu s televízorom možno 3-4 metre od sedačky, pokojne si môžete kúpiť aj 75″ displej. 

Pozrite si

Telky, ktoré už radšej nekupujte, nedávajú zmysel

LED či OLED?

Aktuálne trhu dominujú dva typy displejov – s LED podsvietením a OLED televízory. LCD LED televízory majú samostatné podsvietenie panelov pomocou LED diód. V súčasnosti býva už štandardom full (direct) LED podsvietenie, teda podsvietenie celého panelu diódami za displejom, no čoraz viac sa začína objavovať aj vylepšenie tohto priameho podsvietenia s názvom Mini LED.

Namiesto pár desiatok LED diód panel podsvecujú tisícky miniatúrnych LED diód. Má to podstatne viac výhod, napríklad aj v krajšom podaní čiernej farby. Na trhu ešte stále nájdete aj LED LCD displeje s tzv. Edge LED podsvietením, ktoré využíva iba dva LED pásy po stranách. Toto podsvietenie je to najhoršie.

Z úplne iného súdka sú však OLED displeje. Tie nepotrebujú žiadne LED diódy na podsvietenie, svetlo emituje samotný displej. OLED televízory tak môžu byť tenké iba niekoľko milimetrov, stačí iba samotný OLED panel a kus niečoho pevného, aby sa nezlomil. Takéto televízory je potom možné napríklad nalepiť na stenu. S cenou do 1 200 € ale nič také nečakajte, ide o klasicky vyzerajúce, hoci stále veľmi tenučké, televízory. 

Zdroj | Philips
Obsah pokračuje pod reklamou

OLED panely majú oproti LCD panelom obrovskú výhodu vo vykresľovaní čiernej farby. Majú tiež lepšie podanie farieb či odozvu. Nevýhodou je slabší jas, no už aj ten sa rokmi zvyšuje a zlepšuje. Mýtom opradené vypaľovanie napríklad loga televízie do displeja je už roky preč. Teda pokiaľ nesledujete jednu a o tú istú TV stanicu prakticky celý deň a celý rok, alebo sa nehráte dookola tú istú počítačovú hru každý deň mnoho hodín. V takom prípade hrozí vypálenie obrazu, no pri bežnom používaní dnes už veľmi ťažko.

Ešte tu máme jeden typ displejov, microLED, no tieto modely sú pre bežného spotrebiteľa ešte extrémne drahé. V budúcnosti však prinesú výhody LCD a OLED do jedného televízora. 

Sekundárne parametre

S typom podsvietenia, resp. displeja súvisí i jas displeja, ktorý udáva svietivosť displeja pri zobrazení bielej farby. Je parametrom, ktorý v tomto segmente našťastie nepotrebujete sledovať. Väčšina z lepších panelov má jas na úrovni okolo 500 cd/m2, resp. nitov. Čím vyššiu hodnotu jasu panel má, tým lepšie sa vysporiada v silne osvetlených miestnostiach, resp. tam, kde naň dopadá slnečné svetlo niekedy počas dňa.

Zároveň vie televízor podávať lepší výkon s HDR obrazom. Top LCD displeje dnes ale vedia ísť aj nad 1 500 nitov, čo je kľúčová hodnota pre top HDR obsah. To sa ale bavíme už o vlajkových lodiach renomovaných výrobcov. 

Tzv. kontrast displeja je výborný nástroj, no azda len pre marketérov (čím vyššie číslo, tým lepšie). Ide v ňom o vyjadrenie rozdielu v jase najtmavšieho a najsvetlejšieho odtieňa, ktorý je schopný televízor zobraziť. V tomto parametri ale rozoznávame dve veličiny. Kontrastný pomer môže byť statický a dynamický.

Zdroj | LG

Statický je práve ten, ktorý hľadajte, väčšinou sa pohybuje okolo 1 000:1 a vyššie. Existuje aj marketingový dynamický kontrast, kde výrobca nemá problém napísať aj 1 000 000:1, čo vám ale nič okrem ohromného čísla nepovie. Všetky súčasné 4K UHD televízory majú kontrast na dostatočnej úrovni pre sledovanie nielen TV vysielania, ale aj filmov či seriálov. 

Čo sa týka rýchlosti panelu, praxou je 50 Hz. Samozrejme, čím vyššie, tým lepšie, no netreba to preháňať. Na sledovanie filmov a bežného TV vysielania plne postačujú 50 Hz panely. 100 Hz displeje ocenia fanúšikovia akčných filmov, športov a hier. Tí ocenia aj to, ak vie panel pracovať s VRR, ALLM či eARC. 

Pozrite si

Čo je to VRR a prečo ho v TV chcete mať?

Čím väčší televízor, tým väčšia spotreba. Logicky. Väčší televízor má viac LED diód, ktoré ho podsvecujú.

Výbava 

Samozrejmosťou súčasných televízorov je HDMI pripojenie. Kým sa totiž USB-C dostane ako štandard aj do televízorov, štandardom bude 8K UHD rozlíšenie. Takže o mnoho rokov. 

HDMI hrá prím, keďže je stále lepšie a lepšie. Moderné televízory, rozumej cca 2-3 roky staré, ponúkajú takmer tie najnovšie štandardy aj čo sa týka HDMI portov. HDMI 2.0 s HDCP 2.2/2.3 je štandard už aj v starých modeloch, HDMI 2.1 je štandardom v tých moderných. Okrem iného ale štandard 2.1 prináša aj technológie ako VRR (Vraiable Refresh Rate), QFT (Quick Frame Transport) či ALMM (Auto Low Latency Mode) čo ocenia hlavne hráči počítačových hier.

Ostatné konektory ako optický a analógový audio výstup, USB porty (hľadajte čo najviac USB 3.0) či tunery digitálneho vysielania DVB (vo verzii 2) všetkých štandardov (T, S, C) sú bežnou výbavou. SCART konektor už v moderných televízoroch nečakajte, existujú však redukcie. To pre prípad, že by ste s novým televízorom chceli prepojiť napríklad starý videorekordér. 

Obsah pokračuje pod reklamou

Dnes už neexistuje nový televízor, ktorý by nemal možnosť bezdrôtového pripojenia do internetu cez Wi-Fi. V mnohých prípadoch poteší aj Bluetooth modul či NFC čip pre rýchlejšie párovanie s mobilnými zariadeniami, no len u vybraných modelov. Cez Wi-Fi býva štandardom možnosť zrkadlenia obrazovky mobilného zariadenia cez Direct Wi-Fi alebo Miracast. DLNA je tiež samozrejmosťou, intelácke WiDi, WISA či AirPlay ponúkajú zväčša top-end modely. Televízory s Androidom ale majú ešte čosi navyše – Chromecast.

Drvivá väčšina moderných televízorov má vlastný operačný systém, iba niekoľko z výrobcov používa systém od Google. Aj napriek vlastnému systému v nich nájdete všetky moderné appky od streamovacích služieb až po sociálne siete. Niektoré ale dodnes nemajú napríklad novú službu Max (HBO Max), čo je veľké škoda. Nedostatkom stále ostáva problém s internetovým prehliadačom. Stále neexistuje prehliadač, ktorý by na televízore dokázal nahradiť prehliadač v mobile, tablete či počítači. Softvérové QWERTY klávesnice sú ako za trest.

Tu prichádza vhod práve smartfón, ktorý buď cez natívnu aplikáciu výrobcu televízora alebo zrkadlením obrazovky robí túto prácu rýchlejšie. Stále to ale nie je ideálne riešenie, keďže musíte mať mobil alebo tablet stále poruke. Iným riešením je bezdrôtová klávesnica a myš, resp. klávesnica s touchpadom

Čerešničkou výbavy, no len v prípade značky Philips je tzv. Ambilight systém, ktorý vám osvetľuje priestor za TV a opticky zväčšuje obraz.

Zdroj | Sony

Zvuk

Po zvukovej stránke televízory nikdy nevynikali, hoci svetlé výnimky sa nájdu, no len v najvyšších triedach. Na bežné sledovanie televízneho vysielania 20-30 W výkon z pomerne malých stereo reproduktorov stačí, film si s nimi ale neužijete. Rozprávky o najrôznejších priestorových zvukoch nechajte bokom, na to by TV potrebovali omnoho viac reproduktorov i miesta v „bedni“. Navyše ani logo Dolby Atmos na krabici či v popise televízora nehrá rolu. Vyčarovať virtuálny priestorový zvuk nedokáže takmer žiadny. 

Ak si chcete filmy, videá či hudbu užiť čo najlepšie, siahnite aspoň po kvalitnom 2.1ch systéme, prípadne investujte do 5.1ch (a viac) soundbaru, ideálne s bezdrôtovým subwooferom. Asi ani vám by sa nechcelo ťahať káble po celej obývačke. Na trhu je systémov hneď niekoľko, treba si len vybrať. Kvalitný systém pritom nemusí presiahnuť ani cenu TV.

7 najlepších 75″ televízorov do 2 000 €

Výber nebol jednoduchý, na trhu je veľké množstvo 75″ modelov s cenou do 2 000 €. Sú tu nové i staršie modely, low-endy, mid-endy i high-endy. Vyberali sme preto to najlepšie s najlepším pomerom ceny a výkonu, teda všetkých možných parametrov, ktoré sú pri televízore dôležité. Všetky pritom kúpite za menej ako 2 000 €. Takmer všetky majú 4K UHD rozlíšenie, mnohé aj Mini LED podsvietenie, no jedna čerešnička má dokonca 8K Ultra HD rozlíšenie a Mini LED podsvietenie. A stále stojí menej ako 2 000 €.

Zdroj | Hisense

Toto je tohtoročný 4K Ultra HD Mini LED televízor čínskeho výrobcu s 120 Hz displejom Mini-LED PRO s technológiou Quantum Dot. Aj vďaka nim má tiež špičkový jas viac ako 1 500 nitov a 1 300 priamo ovládaných zón lokálneho stmievania. Okrem Dolby Vision IQ podporuje aj HDR10, HLG či HDR 10+ Adaptive, má certifikáciu UHD Premium a IMAX Enhanced a nechýba mu ani Filmmaker Mode. Navyše na povrchu displeja je nový antireflexná vrstva s pridanými filtrami v polarizátore pre minimalizáciu odleskov. O chod sa pritom stará Hi-View Engine, vylepšenia má na starosti Hisense AI Picture Optimization.

Nechýba ani Game Mode PRO s technológiou HSR (Hardware Super Resolution) s frekvenciou až 240 Hz. Novinkou je aj podpora AMD Freesync Premium PRO, no nechýba ani podpora ALLM či VRR. Hisense sa pohralo aj so zvukom. Ten podporuje Dolby Atmos či DTS Virtual-X, pričom využíva dva predné reproduktory (2x 15 W), 20 W subwoofer a dvojicu horných reproduktorov (2x 5W). Potešia aj štyri HDMI 2.1, AirPlay, zdieľanie TV či WISA Ready, ale aj Wi-Fi 6e či Bluetooth modul. Televízor beží na najnovšej verzii systému VIDAA 7.0. Spotreba modelu Hisense 75U8KQ je 116 kWh/1 000 hod, resp. 240 kWh/1 000 hod. v HDR.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Zdroj | LG

Toto je síce starší model, no stojí zato. Displej má 74,5″, ponúka 10-bitovú farebnú hĺbku bez dopočítavania a to najdôležitejšie, až 8K Ultra HD rozlíšenie, teda až 7 680 x 4 320 px! Samotný displej má iba 50 Hz frekvenciu. Unikátnosťou displeja je však aj jeho podsvietenie, na to využíva Mini LED. Tie LG združilo do 2 500 zón, ktoré lepšie sprostredkúvajú nielen čiernu, ale aj všetky ostatné farby. O obraz sa stará procesor α9 8K štvrtej generácie s podporou umelej inteligencie a dopočítavania obrazu do 8K UHD rozlíšenia. Samozrejmosťou displeja je podpora všetkých známych HDR štandardov, vrátane Dolby Vision (aj IQ), ale aj Dolby Atmos.

Hoci samotný televízor ponúka 40 W (2x 10 W + 2x 10 W subwoofer) výkon audio sústavy, virtuálny priestorový zvuk vyčaruje len ťažko. Operačným systémom je najnovší webOS 6.0 s integrovanými Google Assistantom či Amazon Alexa. Samozrejmosťou je podpora Apple AirPlay či mnohých ďalších vychytávok. Hráčov zas potešia vraj bohaté nastavenia obrazu, ale aj podpora VRR, ALLM a eARC. Filmových fanúšikov zas nesklame prítomnosť Filmmaker Mode. Všetky 4 HDMI porty sú štandardu 2.1, Wi-Fi ponúka verziu 6 a Bluetooth verziu 5.0. Samozrejmosťou je množstvo ďalších štandardných portov ako Ethernet, CI+, USB atď. Spotreba LG 75QNED96 je 181 kWh/1 000 hod., resp. 300 kWh/1 000 hod. v HDR.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Zdroj | Panasonic
Obsah pokračuje pod reklamou

Hlboko pod 2 000 € môžete kúpiť tento kúsok z Japonska s 4K Ultra HD rozlíšením a 120 Hz IPS panelom, no len edge LED podsvietením. Aj napriek tomu HDR Cinema Display Pro podporuje HDR10, HDR10+ HLG, Dolby Vision i Dolby Vision I1, ale aj HDR10+ Adaptive. O chod minuloročného modelu sa stará procesor HCX Pro AI s umelou inteligenciou, ktorý upravuje nastavenie televízora podľa toho, čo práve sledujete. Auto AI zároveň prichádzajúci signál analyzuje a okamžite upravuje nastavenie obrazu. Auto AI pozná nastavenia pre šport, filmové scény a ďalšie. K nastaveniu televízora pomáha aj snímač okolitého svetla, pomocou ktorého sa upravuje i jas displeja. Samozrejmosťou je Filmmaker Mode.

Poteší aj podpora virtuálneho priestorového zvuku Dolby Atmos. O zvuk sa stará 30 W stereo systém. Nechýba Wi-Fi 5, Bluetooth, 4 HDMI 2.1 (jeden s eARC), 3 USB porty, Ethernet atd. Hráči môžu oceniť režim Game Mode Extreme, ale aj HDMI 2.1 s podporou vysokej frekvencie snímania (HFR), variabilnou obnovovacou frekvenciou(VRR) a technológiou AMD FreeSync Premium. K hráčskemu režimu patrí aj Game Control Board pre rýchle nastavenia televízora aj počas hrania. Operačným systémom je My Home Screen 7.0 s množstvom appiek, vrátane nových streamovacích služieb. Vďaka funkcii my Scenery si navyše môžete vybrať upokojujúce obrázky a videá, alebo použiť vlastné, ktoré sa budú zobrazovať počas vypnutého stavu. Panasonic TX-75LX940E má spotrebu 133 kWh/1 000 hod., resp. 297 kWh/1 000 hod. v HDR.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Zdroj | Philips

189-centimetrový obor s 120 Hz frekvenciou má priame (direct) LED podsvietenie a 4K Ultra HD rozlíšenie. Samozrejmosťou je podpora množstva HDR formátov, od HDR10, cez HLG až po HDR10+Adaptive a Dolby Vision. Od Dolby podporuje tohtoročná novinka aj priestorový zvuk Atmos, ale aj konkurenčný DTS:X. Tu sa o zvuk stará 50 W 2.1ch systém s dvomi 20 W stereo reproduktormi a jedným 10 W subwooferom. K dispozícii je aj automatická úprava zvuku pomocou umelej inteligencie – A.I. EQ a A.I. Sound. Poteší aj podpora DTS Play-Fi pre bezdrôtové pripojenie soundbaru či iných reproduktorov.

O chod sa stará procesor P5 Picture Engine, ktorý podporuje aj operačný systém Google TV. Vďaka nemu máte k dispozícii azda najväčšie množstvo aplikácií pre televízory, ale aj Google Chromecast či hlasového asistenta Google Assistant alebo GeForce Now. Unikátom, ktorý nemá nikto je podsvietenie zadnej strany televízora známe ako Ambilight. V tomto prípade ide o trojstranný systém, ktorý podporuje aj Hudba Ambilight, AmbiWakeup či AmbiSleep. K dispozícii je štvorica HDMI 2.1 portov (jeden s eARC, VRR a ALLM), Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, Ethernet, CI+ slot, analógový a optický audio výstup či satelitný port. Philips 75PUS8818 má spotrebu 97 kWh/1 000 hod., resp. 233 kWh/1 000 hod. v HDR.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zdroj | Samsung

Tohtoročná novinka z dielne juhokórejského výrobcu patrí síce do strednej triedy, ale aj tak ponúka špičkovú výbavu s prvkami z top-end modelov. QLED displej má 189 cm uhlopriečku, je typu VA LCD a má priame LED podsvietenie. Poteší určite aj 120 Hz frekvencia obrazu, s ktorou vie pracovať aj herný režim s podporou VRR, ALLM, ale aj Motion Xcelerator Turbo+ či FreeSync Premium od AMD. Aj tu je samozrejmosťou podpora množstva HDR formátov, od HDR10, cez HLG, HDR10+ až po HDR10+Adaptive či HDR10+ Gaming. Dolby Vision ale chýba. Na druhej strane má ale certifikáciu Pnatone pre vernosť farieb.

Chod má na starosti výkonný procesor s funkciou hlbokého učenia. 4K Upscaling podporený umelou inteligenciou má zaisťovať plné 4K rozlíšenie sledovaného obsahu. Zaujímavá je aj funkcia Real Depth Enhancer, ktorá napodobňuje spôsob, akým ľudské oko spracováva hĺbku zvýšením kontrastu na objekte v popredí. O oči sa stará aj funkcia EyeComfort, ktorá automaticky nastavuje jas podľa času dňa. Operačným systémom je Tizen OS so všetkými známymi i menej známymi streamingovými službami. Samozrejmosťou je podpora Dolby Atmos, ale Samsung má aj vlastný systém OTS Lite, 3D zvuk sledujúci akciu na televízore. Nechýba ani Q-Symphony pre využitie 40 W 2.2ch systému televízora po pripojení kompatibilného soundbaru. Samsung QE75Q80C Séria Q80C  má spotrebu 141 kWh/1 000 hod., resp. 384 kWh/1 000 hod. v HDR.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Zdroj | Sony

Minuloročný model z takmer najvyššej kategórie od japonského výrobcu ponúka rovnako 74,5″ 4K Ultra HD displej typu VA LCD s priamym LED podsvietením. Aj tento využíva 120 Hz frekvenciu nielen pre herný režim stvorený pre PS5, ale aj bežné sledovanie filmov či športových podujatí. Displej podporuje HDR10, HLG i Dolby Vision. Aj tu sa o chod stará procesor s umelou inteligenciou, Cognitive Processor XR. Ten má reprodukovať obsah spôsobom, akým ľudia vidia a počujú, rozumie spôsobu, akým zaostruje ľudské oko, a krížovo analyzuje snímky tak, aby priniesol realistickú hĺbku, výnimočný kontrast a nádherné živé farby. Pre vylepšenie obrazu slúži aj Automatické mapovanie odtieňov HDR, XR Contrast Booster 10, XR Motion Clarity či Vyhladzovanie v rozlíšení 4K s technológiou XR.

Aj v tomto prípade je v televízore 2.2ch audio systém s celkovým výkonom 30 W. Ide o Acoustic Multi-Audio, ktorý má kopírovať dianie na obraze. K dispozícii sú dva 10 W stereo reproduktory a dva výškové 5 W reproduktory. Samozrejmosťou je Wi-Fi 5 či Bluetooth 4.2m ale aj štvorica HDMI portov štandardu 2.1, jeden s eARC, dva s ALLM. Poteší určite aj operačný systém Google TV, ku ktorému už tradične patrí Google Chromecast či Assistant. Tento kúsok je jedným z niekoľkých modelov, na ktorých Sony ponúka svoju vlastnú streamovaciu službu BRAVIA CORE. V balení je aj šikovné diaľkové ovládanie a hlasovým ovládaním. Sony XR-75X93K má mať spotrebu 118 kWh/1 000 hod., resp. 164 kWh/1 000 hod. v HDR.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Zdroj | TCL

Posledný zo sedmičky top 75″ modelov do 2 000 € je tento kúsok od čínskeho TCL. Na rozdiel od mnohých konkurentov má ale Mini LED podsvietenie a 144 Hz obnovovaciu frekvenciu QLED displeja. Podporuje tiež 10-bitovú hĺbku bez dopočítavania či všetky známe HDR štandardy, vrátane najnovšieho Dolby Vision IQ. Displej ponúka maximálny jas 2 000 nitov. O chod sa stará 4-jadrový ARM Cortex-A73 s 3 GB RAM. Vďaka Game Master Pro 2.0 a podpore HDMI 2.1, ALLM, 144 Hz VRR a 120 Hz VRR, s herným panelom Freesync Premium Pro a 240 Hz herným akcelerátorom si majú prísť na svoje aj hráči počítačových hier.

O zvuk sa tu postarala japonská spoločnosť Onkyo, ktorá dodala 2.1ch audio systém s výkonom 60 W (2x 20 W + 20 W subwoofer). Ten podporuje aj Dolby Atmos, ale aj DTS:X. Operačným systémom je už dobre známy Google TV. Pripojením webkamery viete využiť obrovský displej aj na videohovory napríklad cez Google Meet. K dispozícii sú 4 HDMI 2.1 porty, ale len jeden USB port. Smaozrejmosťou je tiež Wi-Fi 5, Bluetooth však chýba. Spotreba TCL 75C845 je 128 kWh/1 000 hod., resp. 390 kWh/1 000 hod. v HDR.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktov v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.