Reklama

Chcem nový paušál do 30 € mesačne, ktorý a u koho si vybrať?

Zdroj | Thom Holmes (Unsplash)
Števo Porubský
Zdroj | Thom Holmes (Unsplash)
Zdroj | Thom Holmes (Unsplash)

Začiatkom septembra oficiálne spustil predaj nových paušálov aj Slovak Telekom, ktorý ich inovoval medzi poslednými z „veľkej trojky“. Jeseň tak máme plnú nových možností, len ktorý si vybrať?

Pripravili sme preto sériu článkov, v ktorej pokračujeme a detailne pozeráme na mesačné paušály do 30 €. Samozrejme, nezabudli sme ani na najmladšieho mobilného operátora na Slovensku, 4ku.

Viazanosť je na Slovensku stále bežná

Obsah pokračuje pod reklamou

Hoci dnes už neplatí, že musíte byť viazaní na to, aby ste mohli mať mesačný paušál, operátori ponúknu viac výhod, ak sa u nich zaviažete. Vrátane dotovaného zariadenia, zväčša teda telefónu. Preto aj v tejto sérii článkov riešime paušály iba s viazanosťou. Okrem nového zariadenia totiž operátori už nejaký ten piatok k paušálom s viazanosťou ponúkajú rôzne iné bonusy ako dáta navyše, a to nielen pre vás, ale aj blízkych.

Zdroj | Darya Ezerskaya

Dnes sa pozrieme na mesačné paušály s cenou do 30 €. Tu sa akoby láme to, kedy ste pre operátora dostatočne cenovo zaujímaví a je schopný vám pri cene okolo 30 € mesačne ponúknuť hovory a SMS/MMS zadarmo. Taký malý flat. Už chýbajú iba neobmedzené dáta, no aj to sa dá vyriešiť, resp. nájsť ponuka s takmer neobmedzenými dátami.

Operátor 4ka s cenou do 30 € problém nemá. Okrem v minulej časti spomínaných dvoch paušálov ponúka aj paušál Sloboda nekonečno + Dáta navyše. Ide o kombináciu paušálu a doplnkového balíka, aby ste v EÚ nemali príliš vysoký objem voľných dát. Takto ich máte obmedzené na 6,63 GB mesačne, no na Slovensku ich máte neobmedzené. Rovnako sú bez obmedzení aj hovory a SMS v SR i EÚ. Mesačne vás program vyjde 23 €, čo je najmenej spomedzi štvorice porovnávaných operátorov. Dotácia na zariadenie je vo výške 168 €, nie je však okamžitá, ale mesačne vám bude odrátaných 7 € zo splátky za zariadenie. Zvláštny je však Aktivačný poplatok, ktorý môže byť až 50 €. Počíta sa na základe ceny zariadenia. Extra 4 € je zas tzv. úvodný poplatok.

O2 má v tejto cenovej kategórii paušál Základný, ten sme ale preberali minule, ale má aj paušál Pohodový. Stojí 29 € mesačne, pričom aj v tomto prípade získate neobmedzené volania, SMS a MMS v SR a v EÚ. V cene paušálu máte navyše nárok na jednu on-line službu podľa vlastného výberu spomedzi predplatných Netflix Basic, Voyo, HBO Max, O2 TV Mini, Tidal, MS 365 Personal, SME Štandard, Denník N, Refresher, Aktuality.sk a .týždeň.

Ďalšie služby môžete mať pritom za zvýhodnenú cenu oproti bežným predplatným. V programe máte aj 10 GB dát v SR a EÚ. Po ich vyčerpaní si buď musíte dokúpiť dátové balíčky, alebo ste bez internetu. Na zariadenie dostanete bonus 96 €, suma sa tiež postupne odpisuje počas 24 mesiacov z faktúr. Konkrétne ide o 4 € mesačne.

Operátor Orange ponúka do 30 € viacero paušálov, tie najlacnejšie sme taktiež riešili v predošlej časti seriálu. Teraz sa pozrieme na najvybavenejší program do 30 €, konkrétne program Stredný za 25 € mesačne. V ňom získate taktiež malý flat, teda volania, SMS a MMS v SR a v EÚ bez obmedzení. Zároveň získate 10 GB voľných dát, pričom po ich prečerpaní môžete internetovať ďalej, ale s obmedzenou rýchlosťou 512 kbit/s. To však stačí na bežné fungovanie v on-line svete, odrieknuť si budete musieť iba streaming. 1 GB dát mesačne dostanete za každý rok využívania paušálu.

V rámci tohto paušálu si môžete tiež už založiť skupinu Navzájom zadarmo, obdoba Magenta 1 od Telekomu, v rámci ktorej si voláte (aj tí s nižšími paušálmi či predplatenkami) zadarmo. V paušále máte aj bezplatný prenos nespotrebovaných dát. Na zariadenie dostanete bonus 60 €.

Obsah pokračuje pod reklamou

Telekom do 30 € okrem paušálu Spojenie ponúka aj bohatší program Relax s mesačným poplatkom 24 €. Aj tu získate malý flat – volania, SMS a MMS v SR a v EÚ bez obmedzení. Ak sa zaviažete na 24 mesiacov, získate 6+2 GB dát mesačne, pričom po ich prečerpaní dátujete pomerne vysokou rýchlosťou až 512 kbit/s. 6 GB dát získate aj na darovanie v rámci skupiny Magenta 1 jej ostatným členom.

Unikátnosťou nových Telekom paušálov je mobilná televízia Magio TV, v prípade tohto programu je balík Štart Plus s aktuálne 35 TV stanicami a 7-dňovým archívom. V závislosti od dotovaného zariadenia viete získať bonus naň aj 350 €. Platí však iba na vybrané vlajkové lode. Telekom nemá pevne stanovený bonus na zariadenie.

A tu je sumárny prehľad toho najlepšieho, čo ponúkajú naši naši štyria najväčší slovenskí operátori s cenou do 30 € mesačne:

Program4ka Sloboda Nekonečno + Dáta navyšeO2 PohodovýOrange StrednýTelekom Relax
Mesačná cena s viazanosťou23,00€29,00€25,00€24,00 €
Voľné minúty v SR a EÚneobmedzenéneobmedzenéneobmedzenéneobmedzené
Voľné SMS/MMS v SR a EÚneobmedzenéneobmedzenéneobmedzenéneobmedzené
Mesačné dáta v SR a EÚ6,63 GB10 GB10 GB (potom 512 kbit/s)8 GB (potom 512 kbps s balíkom Vždy online)
ExtraZľava na zariadenie 168 €Zľava na zariadenie 96 €Zľava na zariadenie 60 €6 GB (aj na darovanie) v rámci skupiny Magenta 1
V SR neobmedzené dátaZľavnené on-line služby1 GB navyše mesačne za každý rok využívania paušáluMagio TV Štart Plus s 35 stanicami
1 on-line služba v cene puašáluBezplatný prenos dátOn-line bonus 1 GB mesačne
Zdroj | Sony
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.