Reklama

Chceli by ste mať z Apple Watch legendárny iPod?

Zdroj | tinyPod
Richard Pliešovský
Zdroj | tinyPod
Zdroj | tinyPod

Legendy si žijú svojim vlastným životom bez ohľadu na to, čo si my, bežní smrteľníci, o nich myslíme. Je celkom možné, že tak ako sa dnes pozeráme na kult iPodu od Apple, sa o pár rokov budú pozerať naši nasledovníci na iPhone.

Dnes je však dnes a tak zatiaľ čo je iPhone stále na vrchole síl, iPod je už dávno vyradený z výrobných liniek. Dôležité je, že iPod rozbehol využívanie digitálnej hudby, ktorá je ľahko prenosná bez extrémneho zníženia kvality.

Ak vás idea samostatného audio prehrávača stále neopúšťa, možno vás zaujme riešenie od tinyPod. Skupina vývojárov prišla so zaujímavým riešením, ktorý premení vaše Apple Watch na klon iPodu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Gadget sa volá sa tinyPod a sľubuje oživenie iPodu prostredníctvom moderných Apple Watch. Na premenu hodiniek na iPod postačí starší model, pre ktorý by ste zrejme nemali iné využitie. TinyPod je v postate silikónové puzdro, do ktorého vložíte telo hodiniek. Viditeľný ostane len displej, ktorý sa podobá na ikonický audio prehrávač.

Ovládanie prehrávača je dotykové, no pomocou otočnej korunky aj mechanické. Zaujímavé je, že v puzdre nie je korunka na pravej strane, ale na ľavej. TinyPod nemá žiadnu elektroniku a jeho pridanou hodnotou je, že nepožaduje, aby ste si kupovali ďalšie zariadenie. Naopak, využijete staré.

Gadget má prísť do predaja toto leto, cenu zatiaľ nepoznáme. Projekt tinyPod má za cieľ pokryť všetky modely hodiniek od Apple Watch Series 4. Pri uvedení na trh budú najskôr k dispozícii puzdra pre 45 mm modely série 7 až 9, neskôr príde na rad Watch Ultra a 41 mm veľkosti radu 7 až 9. Nakoniec prídu 40 a 44 mm verzie (séria 4 až 6).

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.