Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Chceli by ste auto arabského šejka? Je najväčšie na svete

Chceli by ste auto arabského šejka? Je najväčšie na svete
Zdroj | SWNS
Richard Pliešovský
Chceli by ste auto arabského šejka? Je najväčšie na svete
Zdroj | SWNS
Zdroj | SWNS

Zberateľstvo má rôzne podoby, ale jedno je spoločné, nejde o lacný koníček. Ak niekto zbiera automobily, musí mať poriadny prebytok na konte, ako napríklad taký šejk. Čuduj sa svete, jeden šejk zo Spojených arabských emirátov sa venuje práve zbieraniu vozidiel. Jeho slabosťou sú vozidlá s pohonom všetkých kolies.

Podľa inštitútu Guinessových svetových rekordov má najväčšiu zbierku vozidiel s pohonom 4×4 šejk Hamad Bin Hamdan Al Nahyan v Sharjah. Jeho zbierka Sharjah Off Road History Museum už v roku 2020 obsahovala 718 automobilov, v súčasnosti to môže byť o ešte pár kúskov viac.

Zrejme najväčšou raritou v jeho zbierke je najväčší Hummer na svete. Ide o monštruózny automobil. Hummer H1 X3 má 14-metrovú dĺžku, na výšku 6,58 a na šírku 6,1 metrov. Vo vnútri sú až dve poschodia! Hummer je plne pojazdný, ako sa môžete presvedčiť na videu. Pravdaže, počas jazdy mu musia asistovať sprievodné vozidlá a dopravná polícia. Do supermarketu s ním šejk zrejme každú sobotu nejazdí.

Hummer H1 X3 dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť 32 km/h. Je postavený na ráme obojživelného nákladného vozidla LARC-LX s oceľovým trupom americkej armády, poháňajú ho štyri dieselové motory. Podľa mierky je trikrát väčší ako bežný Hummer H1, objem narástol až 27-krát. Bežné automobily či ľudia vyzerajú pri tomto kolose ako miniatúry.

Zdroj | SWNS

Dizajnéri ešte dolaďujú interiér. Na prvom poschodí nájdete toaletu s kúpeľňou, po schodoch sa dostanete na druhé poschodie. To bude prispôsobené na prijímanie hostí, ktorí sa tam budú môcť zabávať a pokochať výhľadom z 360-stupňovej panorámy.

Zdroj | SWNS

Cena tejto štvrokolky zverejnená nebola, ale to nie je vôbec dôležité. I keď by si tento tereniak skvelo poradil s našimi cestami, cesta popod Strečno by dala aj jemu zabrať. A ako by to bolo s parkovaním radšej ani nemyslieť.

Zdroj | SWNS
Zdroj