Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Chcete to najlepšie z najlepšieho od Apple? Počkajte ešte rok a pól

Chcete to najlepšie z najlepšieho od Apple? Počkajte ešte rok a pól
Stanislav Vinc
Chcete to najlepšie z najlepšieho od Apple? Počkajte ešte rok a pól

Ak sledujete Apple a premiéry jeho nových produktov dlhodobo, určite viete, že iPhone sa v auguste kupovať neoplatí, mesiac na to je tu totiž so železnou pravidelnosťou vždy nová generácia. Ak si však zvyknete kupovať ten najlepší aktuálne dostupný model (aktuálne Pro/Pro Max), potom by ste možno mali počkať ešte dlhšie, než do najbližšej jesene.

Apple má totiž podľa známeho analytika Marka Gurmana pripravovať na rok 2024 ďalší model, ktorý by mal stáť ešte nad súčastnými vlajkovými loďami Pro a Pro Max. Niesť by teoreticky mohol názov Ultra, ktorý sa už spoločnosti minulý rok osvedčil pri Apple Watch.

Hypotetický iPhone 16 Ultra by mohol ponúknuť ešte kvalitnejšie fotoaparáty, výkonnejší hardvér či dokonca ešte väčší displej. Gurman v septembri predpokladal, že prívlastok Ultra vystrieda súčasný názov Pro Max už pri tohtoročnej sérii iPhone 15, plány sa však údajne zmenili. Mimochodom, ak by sa tak stalo, vlajkovú loď s prívlastkom „Ultra“ by súbežne niesli smartfóny od Apple aj Samsungu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Oplatí sa ešte kúpiť Samsung Galaxy S22 alebo si rovno predobjednať S23?

Ak by sa tak stalo, prípadný iPhone 15 Ultra vydaný tento rok by zrejme stál rovnako, ako aktuálny iPhone 14 Pro Max, na našom trhu dostupný v najnižšej 128 GB verzii za cenu od 1 449 €. Tí najnáročnejší naopak môžu siahnuť po 1 TB verzii, ktorá stojí oficiálne až 2 099 €. Apple však vie, že ľudia sú za svoje najobľúbenejšie zariadenie ochotní zaplatiť ešte viac.

Tim Cook počas minulotýždňového oznamovania finančných výsledkov nevylúčil, že cena iPhonov nebude v budúcnosti stúpať. „iPhone sa stal neoddeliteľnou súčasťou života ľudí,“ uviedol Cook. „Myslím si, že ľudia sú ochotní získať to najlepšie, čo si v danej kategórii môžu dovoliť.“

Je otázne, aké prémiové funkcie bude Apple schopný ponúknuť najnáročnejším zákazníkom za príplatok s modelom Ultra. Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by mal v pláne vydať skladací iPhone, ktorý by mohol priamo konkurovať sérii Galaxy Z Fold od Samsungu.

Predbiehanie Gurmana do tak vzdialenej budúcnosti však neznamená, že sa tento rok v rámci noviniek od Apple nemáme na čo tešiť, práve naopak. Údajne je otázkou iba niekoľkých týždňov, kedy Tim Cook svetu predstaví revolučný AR/VR headset, ktorý je vo vývoji už niekoľko rokov, no pozornosť si zaslúži aj na september pripravovaná séria iPhone 15, ktorá vďaka regulácii EÚ konečne prejde z proprietárneho Lightning portu na USB-C.