Reklama

Cestovné poriadky CP - cestujte hromadnou dopravou jednoducho

Marek Šimunek

V Google Play nájdete niekoľko aplikácií, ktoré sa zameriavajú na zobrazovanie cestovných poriadkov, ale ak potrebujete komplexný prehľad o hromadnej doprave na Slovensku, pravdepodobne najlepším riešením je aplikácia Cestovné poriadky CP.

Za touto aplikáciou stojí spoločnosť CHAPS z Českej republiky, ktorá sa preslávila najmä svojou aplikáciou IDOS určenou rovnako na vyhľadávanie dopravných spojení v ČR. Práve na podobných základoch pracuje aj aplikácia Cestovné poriadky CP, ktorá ponúka vyhľadávanie spojení vlakovej, autobusovej a mestskej hromadnej dopravy. Aplikácia je totiž oficiálnou aplikáciou známeho portálu www.cp.sk.

Práve vzhľadom na napojenie na tento známy portál sa môže aplikácia pochváliť poskytovaním vždy aktuálnych informácií o spojeniach a to vrátane informácií o meškaniach, či iných obmedzeniach v doprave. Cestujúci v aplikácii nájdu všetky základné údaje ako je vyhľadávanie autobusových, vlakových alebo MHD spojení. Samozrejme, nechýba ani možnosť vyhľadávania ich kombinácií, zobrazenie príchodov a odchodov, či prediktívne vyplňovanie údajov na základe histórie a obľúbených položiek.

Prostredie samotnej aplikácie je veľmi jednoduché a prehľadné, takže vyhľadanie spojenia zvládne každý. Poteší možnosť kúpy cestovného lístku vo vybraných mestách priamo pomocou aplikácie. Ak chcete ušetriť za dátové prenosy, môžete si v aplikácii nastaviť aktualizáciu údajov len po pripojení pomocou Wi-Fi. Aplikácia Cestovné poriadky CP ponúka navyše offline históriu šiestich posledných vyhľadávaní spojení.

Nechýba ani možnosť zobrazenia vyhľadanej trasy na mape, či možnosť uložiť trasu medzi obľúbené, alebo jej zdieľanie s priateľmi. O vybranom spojení si môžete nechať zobraziť aj podrobné informácie, takže budete vedieť vždy na čo si dať počas cesty pozor. Aplikácia Cestovné poriadky CP je v súčasnosti dostupná len pre Android zariadenia, ale čoskoro by sa jej mali dočkať aj majitelia smartfónov s operačným systémom iOS.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.