Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Česi si vytvorili vlastnú elektronickú stavebnicu!

Česi si vytvorili vlastnú elektronickú stavebnicu!
Zdroj | Boffin
Michal Sobek
Česi si vytvorili vlastnú elektronickú stavebnicu!
Zdroj | Boffin
Zdroj | Boffin

Naši českí susedia pomocou startupu 3Dsimo zahajujú predaj novej elektronickej stavebnice Boffin Magnetic Lite. Tá prichádza s novinkou v podobe fixky s vodivou farbou.

Pozrite si

Veľký úspech v LEGO svete! Gitarový set navrhol Slovák Tomáš Letenay

Boffin Magnetic Lite je elektronická stavebnica určená pre malých aj väčších technologických nadšencov. Stavebnicu môžu oceniť aj rodičia, ale aj školské krúžky, kde deti môžu zábavnou formou rozvinúť technické myslenie a kreativitu.

Je dobré povedať, že tento produkt je čisto českým projektom. O výrobu sa postaral startup 3Dsimo, ktorý je známy svojimi 3D perami. Je to jedna z ciest, ako rozvíjať detský technický potenciál hravou formou. V klasických školách už majú svoje miesto 3D tlač a robotika.

Boffin Magnetic Lite funguje na princípe magnetizmu a vodivých plôch, čo zaisťuje jednoduché a stabilné pripojenie súčiastok. Novým inovatívnym prvkom je fixka s vodivou farbou. Tá umožňuje dokreslenie niektorých dielov. Fixka sa dá dokúpiť aj samostatne.

Jedna súprava obsahuje magnetickú podložku a 30 základných komponentov. Pomocou nich je možné zostaviť až 150 projektov rôznej obťažnosti. Medzi zaujímavé projekty patrí zmeranie reakčnej doby človeka, vodivosti predmetu alebo vytváranie hudobných projektov.

Zdroj | Boffin

Elektronická stavebnica je navrhnutá tak, aby ju zvládlo aj menšie dieťa a naučilo sa, k čomu aká súčiastka slúži. Vďaka vodivej fixke je teraz oveľa jednoduchšie vymýšľať vlastné projekty.

Okrem priloženej brožúry slúži k inšpirácii aj webová stránka Boffin Magnetic. Dokonca majú aj vlastnú kreatívnu dielňu MultiLab, ktorá sídli v pražskej Libni.

Zdroj | Boffin

Predaj stavebnice prebieha na jej oficiálnej stránke. Cena jednej súpravy je 2 099 kč.

Pozrite si

Zdvihnite si adrenalín na celý týždeň POV zábermi z celého sveta