Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CES 2015 | Panasonic LUMIX TZ70 – kráľ cestovných kompaktov s novým čipom

CES 2015 | Panasonic LUMIX TZ70 – kráľ cestovných kompaktov s novým čipom
Števo Porubský
CES 2015 | Panasonic LUMIX TZ70 – kráľ cestovných kompaktov s novým čipom

Panasonic LUMIX DMC-TZ70

Panasonic po roku predstavuje novinku v oblasti cestovných kompaktov. Okrem slabšie vybaveného modelu TZ57 do portfólia pribudne model TZ70. Plným menom Panasonic LUMIX DMC-TZ70 vychádza z predchádzajúceho modelu, no výrobca čiastočne zmenil dizajn. Viac sa podobá na luxusný model LX100, no udržuje sa pri zemi.

Panasonic LUMIX DMC-TZ70

Výraznou zmenou je predný grip, ktorý v minulom modeli bol skôr na okrasu. Panasonic LUMIX TZ70 je prekvapivo vybavený snímačom High Sensitivity MOS s rozlíšením 12,1 Mpx (TZ60 má 18,1 Mpx) s 5-osou hybridnou stabilizáciou! Menej pixlov na snímači by malo zlepšiť funkčnosť počas fotenia v zlých svetelných podmienkach. Objektívom LEICA DC VARIO-ELMAR s 30-násobným optickým zoomom (24-720 mm, f/3,3-f/6,4) je však prakticky rovnaký, ako mal model TZ60.

Okolo objektívu nechýba už známy prstenec na ovládanie nielen zoomu, ale aj manuálnych funkcií. Vylepšenia sa dočkal elektronický hľadáčik s uhlopriečkou 0,5 cm, ktorý namiesto QVGA rozlíšenia ponúka už rozlíšenie cca 720 x 540 px! Novinka je schopná snímať rýchlosťou 10 fps v plnom rozlíšení aj vďaka procesoru Venus Engine. Mnohých určite potešia PASM režimy či záznam do RAW formátu pre neskoršie doladenie fotografií. JPEG je ale samozrejmosťou.

Panasonic LUMIX DMC-TZ70

Samozrejmosťou je aj Full-HD video (1 920 x 1 080 px, 50p) vo formáte AVCHD Progressive, ale nechýba ani vysokorýchlostný záznam pri 100 fps. Nechýba tiež Wi-Fi s NFC čipom pre rýchle párovanie zariadení, no na GPS výrobca akosi zabudol. Zaujímavá je aj nová funkcia „Fotografovanie v skoku“ využívajúca akcelerometer v pripojenom telefóne alebo tablete a automaticky na diaľku aktivuje spúšť v okamihu, keď skákajúci fotograf dosiahne najvyššieho bodu svojej dráhy. Cena novinky by sa mala pohybovať okolo 400-430 €. V predaji bude už v prvom krartáli tohto roka.

Panasonic LUMIX DMC-TZ70

Foto: Panasonic