Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CES 2015 | Lenovo Vibe X2 Pro prichádza s externým selfie bleskom

CES 2015 | Lenovo Vibe X2 Pro prichádza s externým selfie bleskom
Dominik Fúsek
CES 2015 | Lenovo Vibe X2 Pro prichádza s externým selfie bleskom

Selfie mánia nám priniesla v mobiloch ďalšie extrémne zvyšovanie jedného parametra. Najďalej to zatiaľ dohnalo asi HTC. No Lenovo má porovnateľný snímač a s externým bleskom budete ešte viac „cool“, aspoň v očiach istej skupiny ľudí… Selfie nezmysly však zbytočne odvádzajú pozornosť od ostatnej výbavy tohto kovového modelu, pričom tá vôbec nie je zlá.

Lenovo Vibe X2 Pro

Pozrite si: IFA 2014 | Lenovo Vibe X2 – 8-jadrový kúsok s hrúbkou 7,3 mm + NAŽIVO

V porovnaní s pomerne mladým predchodcom novinka vylepšila veľa. Telo je opäť „vstvené“, ale tentoraz už nie plastové, ale kovové. Hrúbka pritom ešte klesla (7 mm) a hmotnosť dosahuje prijateľných 140 gramov. Narástol však displej, pri Full HD rozlíšení na 5,3 palca. Procesorom je opäť osemjadro, ale už nie od Mediateku, tentoraz od Qualcommu. Snapdragon 615 obsahuje osem menších jadier Cortex-A53, pričom polovici dovolí vybehnúť na 1,5 GHz a druhej polovici najviac na 1 GHz. To neznie príliš ohromujúco, na testy výkonu si však ešte počkáme. To isté platí aj o grafike Adreno 405. Operačná pamäť má ideálne 2 GB, úložisko 32 GB a je rozšíriteľné.

Lenovo Vibe X2 Pro

Ťahákom iste budú aj fotoaparáty. Ten zadný s rozlíšením 13 Mpx (a ostatnými viac-menej neznámymi parametrami) už je takmer priemerný, no vpredu je rovnaký kúsok, takže zameranie na selfie je jasné. Lenovo chce za 29 dolárov predávať príslušenstvo v podobe selfie LED blesku, ktorý pripojíte do 3,5 mm jacku, z ktorého sa aj dobíja – najviac na 100 fotografií. Z dvoch nevýhod novinky môžeme dedukovať, že vývoj kovového smartfónu bol náročný a dlhý. Prichádza totiž so starším Androidom 4.4 a najmä obsahuje iba slabučkú 2 400 mAh batériu. Cena bola nastavená na 499 $, s dostupnosťou u nás je to zatiaľ otázne – výrobca hovorí o limitovanej edícii.

Lenovo Vibe X2 Pro

Zdroj a foto: GSM Arena, Lenovo