Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CES 2015 | Epson bude pomocníkom pri športe a golfe súčasne

CES 2015 | Epson bude pomocníkom pri športe a golfe súčasne
Marek Šimunek
CES 2015 | Epson bude pomocníkom pri športe a golfe súčasne

Trh s nositeľnými zariadeniami je natoľko lákavý, že aj spoločnosti, ktoré by ste v tomto segmente nečakali sa snažia angažovať a odhryznúť si kúsok koláča pre seba. Príkladom môže byť napríklad spoločnosť Epson, ktorá na výstave CES 2015 predstavila priateľa každého golfistu a tiež GPS hodinky pre náročných športovcov.

Epson M-Tracer MT500GTII

Epson M-Tracer MT500GTII

Prvé s názvom M-Tracer MT500GTII poteší najmä milovníkov golfu. Je to totiž zariadenie na analyzovanie vašich golfových úderov. Jednoducho ho pripevníte k svojej golfovej palici a M-Tracker odosiela v reálnom čase odozvu a hodnotenie úderov do smartfónu. Získate tak prehľad o vašom „swingu“, ale aj údere do loptičky. V marci si ho budete môcť kúpiť, pričom v USA je jeho cena stanovená na 299 USD.

POZRITE SI
Garmin Forerunner 920XT – menšie, ľahšie a prepracovanejšie smart hodinky pre športovcov
Garmin tactix – GPS hodinky pre sniperov

Druhou novinkou sú GPS hodinky Runsense, ktoré budú dostupné hneď v niekoľkých verziách, ktoré sa budú líšiť okrem ceny aj výbavou. Chýbať im však nebude GPS senzor pre monitorovanie pohybu, ovládanie pomocou poklepania po displeji, výdrž až 30 hodín so zapnutým GPS, alebo monitorovanie tepu pomocou hrudného pása. Ten bude najvyšší model SF-810 schopný merať priamo vďaka zabudovanému senzoru. Hodinky sú samozrejme ako sa na športové hodiny patrí odolné voči vode a ponúknu kompaktný dizajn.

Epson GPS hodinky

Epson GPS hodinky

Ceny jednotlivých modelov sa budú samozrejme líšiť. Ak budeme vychádzať z tých v nemecku, ktoré sa často rovnajú tým našim, tak základný model SF-310G, ktorý obsahuje GPS vás bude stáť 179,99 eur. Model SF-510 pridáva za 229,99 eur krokomer, pričom v modeli SF-710 získate za 259,99 eur rozšírené možnosti sledovania tréningu. Ak navyše budete chcieť aj sledovanie srdcovej frekvencie, môžete siahnuť po Epson Runsense SF-810 za 349,99 eur.

Epson GPS hodinky

Foto: Epson