Reklama

CES 2015 | B&O BeoPlay H8 – prvé Bluetooth slúchadlá z Dánska

Števo Porubský

B&O BeoPlay H8

CES 2015 priniesol niekoľko prekvapení. Medzi nimi sa objavili aj prvé Bluetooth slúchadlá s logom dánskeho výrobcu Bang & Olufsen. Model BeoPlay H8 však nie je unikátny len spôsobom prenosu zvuku. Okrem toho ponúka aj dotykové ovládanie, ktoré sme tiež u B&O doteraz nevideli. Dotykom na stred pravého slúchadla nielen zastavíte či pustíte skladbu, ale aj prijimete alebo zrušíte hovor. Nechýba ani tzv. swipe pohyb, ktorý krúhovým pohybom smerom hore a dole upravuje hlasitosť, priamym smerom dopredu alebo dozadu zas preskakuje skladby.

Hoci BeoPlay H8 vychdádza z modelu BeoPlay H6, H8-čky majú svoju dušu. Over-ear slúchadlá majú 40 mm meniče s frekvenčným rozsahom od 20 do 22 000 Hz. Novinkou je aktívne potláčanie okolitého hluku (ANC). Na prenos zvuku slúži Bluetooth 4.0 a kodek aptX, v prípade vybitia 800 mAh batérie sa ale hodí klasický 3,5 mm audio konektor. Batéria by mala podľa výrobcu zvládnuť až 14 hodín prehrávania hudby so zapnutým ANC. Prekvapením je možnosť výmeny batérie.

Samozrejmosťou sú špičkové materiály ako jahňacia koža a hliník. Aj vďaka tomu sa hmotnosť slúchadiel usídlila na hodnote 255 gramov. Keďže ide o slúchadlá prémiovej značky, tak inú ako prémiovú cenu očakávať nemôžeme. Novinka sa na trhu objaví už tento kvartál s cenou 499 € v svetlej a tmavohnedej farbe.

B&O BeoPlay H8

Foto: B&O

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.