Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CES 2015 | ASUS ZenFone 2 priniesol 4 GB RAM a množstvo zmien

CES 2015 | ASUS ZenFone 2 priniesol 4 GB RAM a množstvo zmien
Dominik Fúsek
CES 2015 | ASUS ZenFone 2 priniesol 4 GB RAM a množstvo zmien

Na kľúčovom veľtrhu elektroniky CES 2015 nesmie chýbať ani ASUS. Zatiaľ sa prezentoval predovšetkým v oblasti smartfónov – okrem fotomobilu predstavil aj nástupcu dostupných ZenFonov.

Pozrite si

ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition – chuť luxusu

ASUS ZenFone 2

Pozrite si

RECENZIA ASUS ZenFone 5: dáva „ľavý hák“ konkurencii

Kde začať, keď ZenFone 2 prináša toľko nového? V prvom rade to (aspoň zatiaľ) vyzerá na jediného nástupcu pre všetkých troch predchodcov. Výrobca zvolil populárnu uhlopriečku 5,5“, ešte populárnejšie Full HD rozlíšenie a tak vytvoril 403 PPI jemný IPS displej. HD by stačilo, ale poďme ďalej. Veľmi dôležité je, že výrobca odstránil nevzhľadný široký rám z predchádzajúcej generácie, v tejto sa už pomerom plochy displej/predná časť radí ku špičke.

ASUS ZenFone 2

Vo výkone zostáva výrobca verný Intelu a osadí podľa verzie čerstvý 22 nm Atom Z3560 alebo Z3580 (štyri 64-bitové x86 jadrá na 1,8 až 2,3 GHz) s rádovo lepšou grafikou PowerVR G6430. Rekord si ASUS pripíše za 4 GB operačnú pamäť v kombinácii s Androidom 5.0. Keďže je to však vec, ktorú zatiaľ reálne nikto nepotrebuje, v predaji bude aj lacnejšia verzia s 2 GB RAM (a zrejme spomínaným 1,8 GHz procesorom). Rozdiely budú zrejme aj v rozšíriteľnej pamäti, ktorá môže naberať hodnoty 16/32/64 GB.

ASUS ZenFone 2

Moderný čipset zaručuje podporu LTE (150 Mb/s), ale aj rýchlej odozvy na dotyk (len 60 ms), rýchleho nabíjania nepresvedčivej 3 000 mAh batérie (60 % za 39 minút) a ďalšie drobné výhodičky. Výrobca sa zameral aj na fotoaparát, predný má 5 Mpx a selfie vylepšenia (85° záber, selfie režim), zadný 13 Mpx, svetelnosť f/2,0 a viacero nových režimov. Optická stabilizácia sa nespomína. Ak vám zrak padol na prvok pod fotoaparátom, to sú ovládače hlasitosti. Pozdravujeme LG. V každom prípade tento hliníkový krásavec priniesol veľa zaujímavých zmien a veľmi sa naň tešíme. Lacnejšia verzia by mala pritom stáť iba 200 dolárov, dočkať by sme sa mali v marci.

https://youtu.be/2Exajbk4psY

Zdroj a foto: ASUS

Zdroj