Reklama

CES 2014 | Zubná kefka Kolibree sa spojí s vašim smartfónom

Marek Šimunek

Akosi si už v poslednej dobe zvykáme na to, že všetko v našom okolí sa stáva „smart“. Jedným z najnovších výmyslov je inteligentná zubná kefka Kolibree. Na prvý pohľad sa síce nelíši od bežných elektrických zubných kefiek, aké používame, avšak táto novinka dokáže sledovať ako si svoje zuby umývate. Počas umývania sleduje ktorým zubom sa venujete viac, na ktoré zabúdate, rovnako ako aj tlak aký používate pri umývaní zubov, alebo aj ako často a dlho si ich umývate. Získané dáta posiela prostredníctvom technológie Bluetooth do smartfónu.

Kolibree

Aplikácia následne dokáže vyhodnotiť údaje a umožňuje spárovanie s až piatimi zubnými kefkami. Samozrejmosťou sú vymeniteľné hlavy, takže jednu kefku môže používať celá rodina. Zubná kefka Kolibree by sa mala dostať do predaja v priebehu jesene tohto roka, pričom ceny by sa mali na americkom trhu pohybovať od 99 USD do 199 USD. Uvedenie zubnej kefky Kolibree však bude ešte sprevádzané kampaňou na crowdfundingovej platforme Kickstarter.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Kolibree

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.