Reklama

CES 2014 | Toshiba má hybrid ešte divokejší ako Lenovo Yoga

Dominik Fúsek

Hybridné Ultrabooky Lenovo radu Yoga nám ukázali, že stačí trocha kreativity a svet počítačov môže byť obohatený o nové konštrukčné riešenia, navyše v jedinom zariadení. Toshiba s novým konceptom ide ešte ďalej, podporuje až päť rôznych polôh.

Toshiba 5v1 koncept

Stavia na možnosti oddeliť od dotykového 13,3“ displeja klávesnicu, avšak nie celú spodnú časť – základňa s komponentmi, konektormi či reproduktormi Harman Kardon zostáva slúžiť ako stojan. Okrem režimov laptop, hybridný tablet (displej otočený o 360°) a plátno (displej znížený ku stolu s uhlom vhodným pre kreslenie) po odpojení klávesnice ponúka ďalšie dva – prezentácia (displej vo zvislej polohe na stojane) a tablet (displej položený na stole rovnobežne so stojanom). Z hardvérových záležitostí vieme o prítomnosti dvoch USB portov, microSD slotu a miniHDMI konektora. Avšak keďže ide iba koncept, zatiaľ je predčasné uvažovať o ostatných parametroch a najmä o dostupnosti.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Zdroj a foto: Engadget, Toshiba

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.