Reklama

CES 2014 | Sony Xperia Z Ultra dostala samostatné púzdro pre prichytenie objektívov QX

Marek Šimunek

O externých objektívoch pre nové modely smartfónov od spoločnosti Sony ste už istotne počuli a čítali. Doposiaľ ste ich však mohli pripevniť iba na smartfón s uhlopriečkou do 5“. Sony ale myslí aj na majiteľov veľkej Xperie Z Ultra!

Sony SPA-ACX3

Pri uvedení objektívov Sony QX myslela spoločnosť najmä na majiteľov top modelov Sony Xperia Z a Xperia Z1. Systém uchytenia totiž umožnil pripevnenie na smartfón s maximálnou veľkosťou uhlopriečky do 5“. Do tejto kategórie však nespadal phablet Xperia Z Ultra a tak sa Sony rozhodlo vytvoriť samostatný kryt práve pre Xperiu Z Ultra. Podobne ako v prípade verzií krytu pre Xperiu Z a Z1 nesie nové púzdro označenie Sony SPA-ACX3. Systém uchytenia objektívu na kryte je teda podobný ako v prípade súčasnej vlajkovej lode Sony Xperia Z1. Nové púzdro jednoducho pripevníte k phabletu a na neho potom už môžete podľa vašej voľby umiestniť objektív Sony QX10, alebo Sony QX100. Púzdro pre Xperiu Z Ultra je v súčasnosti dostupné iba v Hong Kongu, pričom jeho predajná cena tam sa po prepočte pohybuje na úrovni 22 eur. Dá sa však predpokladať, že sa postupne objaví aj na ostatných trhoch.

Foto: sony.com.hk

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.