Reklama

CES 2014 | Sony VAIO Fit 11A - mini novinka Flip PC s Triluminos displejom

Marek Šimunek

Sony na CES 2014 okrem zmenšenej verzie vlajkovej lode medzi smartfónmi, alebo gadgetu v podobe náramku na sledovanie vášho denného režimu predstavila aj najmenšieho člena do svojej rodiny hybridných zariadení Flip PC.

Sony VAIO Fit 11A | Flip PC

Sony VAIO Fit 11A | Flip PC ako sa novinka celým svojím menom volá je prírastkom do rodiny hybridných zariadení, v ktorej Sony doposiaľ ponúkalo iba modely s uhlopriečkami 13“, 14“ a 15“. Konečne tak ponúkne alternatívu, ktorá sa k tomuto hybridnému systému hodí najviac. Flip PC sú totiž počítače, ktoré okrem možnosti práce v režime notebooku ponúkajú aj režim tabletu a to pretočením displeja až na klávesnicu.

Sony VAIO Fit 11A | Flip PC

VAIO Fit 11A | Flip PC teda ponúkne displej s uhlopriečkou 11,6“ a nádherným rozlíšením 1 920 x 1 080 pixlov, pričom sa budúci majitelia môžu tešiť aj na technológiu Triluminos, ktorá je známa najmä z televízorov tejto značky. Ovládanie operačného systému Windows 8.1 je okrem dotykového displeja možné aj pomocou špeciálneho dotykového pera, ktoré rozoznáva tlak, čo sa hodí v aplikáciach ako je Adobe Photoshop Elements 12. Práve vďaka spolupráci Sony a Adobe nájdu budúci majitelia VAIO Fit 11A Photoshop predinštalovaný na svojich počítačoch.

Sony VAIO Fit 11A | Flip PC

Po hardvérovej stránke ponúkne novinka moderné procesory a podľa požiadaviek môže byť nové VAIO vybavené až procesorom Intel Core i7 štvrtej generácie. Základom však bude čipset Intel Pentium N3520 Bay Trail. Operačná pamäť bude mať kapacitu 4 GB a za samozrejmosť je možné považovať SSD disk. Nechýba ani dvojica USB 3.0 portov, ktorá je doplnená jedným USB 2.0 portom, HDMI portom a čítačkou SD kariet. Ak sa na nové VAIO Fit 11A pozrieme ako na počítač, tak bude prekvapivo pôsobiť integrácia dvojice fotoaparátov. Predná webkamera je vybavená senzorom Sony ExmorRS a hlavný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx disponuje snímačom ExmorR. Nové VAIO Fit 11A | Flip PC by sa malo začať predávať na americkom trhu už od 16. januára, pričom jeho cena je stanovená na 799 USD (586,87 €).

Sony VAIO Fit 11A

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.