Reklama

CES 2014 | Sony 4K Ultra Short Throw Projector – dokonalé domáce kino?

Števo Porubský

 Sony 4K Ultra Short Throw Projector

Sony si na CES 2014 v Las Vegas rozložilo poriadne veľký stánok, v ktorom sa našlo aj niekoľko konceptov. Medzi tie najzaujímavejšie patrí 4K Ultra Short Throw Projector. Už z názvu vám môže byť jasné, o čo ide. Až pri prezretí fotogalérie to však bude oveľa jasnejšie. Sony 4K Ultra Short Throw Projector je totiž koncept Ultra HD projektora, ktorý nielenže je schopný vytvárať obraz v rozlíšení 4 096 x 2 160 px z krátkej vzdialenosti vraj od niekoľkých desiatok centimetrov, ale v prípade vypnutia je takmer neviditeľný.

 Sony 4K Ultra Short Throw Projector

Výrobca totiž všetko zabudoval do akéhosi kusu nábytku. Ten je segmentovaný, pričom v strednej časti je uložený projekčný systém s trojicou 0,74” SXRD displejov, cez ktoré nesvieti LED či bežná lampa, ale rovno laserová dióda. Vďaka nej by mal projektor dosahovať svietivosť 2 000 lúmenov na uhlopriečkach od 66 do 147 palcov! Samozrejmosťou je výbava zahrňujúca technológie známe z Ultra HD televízií výrobcu ako 4K X-Reality PRO, Triluminos displej či Motionflow Technology. Chýbať nebude ale ani podpora 3D obrazu, automatické nastavenia a mnoho ďalších funkcií. Projektor bude možné vďaka 4 HDMI konektorom pripojiť k rôznym zdrojom obrazu. V dvojici skriniek okolo výrobca uložil stereo reproduktory, ďalšie dve skrinky po okrajoch slúžia už len na uloženie vecí, resp. ostatných komponentov domáceho kina. Ak sa vám táto lahôdka zapáčila, začnite šetriť a rozmýšľať, ako 30-tisícový škrt z rozpočtu vysvetlíte vašej drahej polovičke. Na trhu by sa mal objaviť v lete tohto roku.

 Sony 4K Ultra Short Throw Projector

Foto: Sony

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.