Reklama

CES 2014 | Samsung zmodernizoval svoje diaľkové ovládanie Smart Control

Marek Šimunek

K inteligentným telefónom, tabletom a hlavne k inteligentným televízorom patrí aj poriadne inteligentné diaľkové ovládanie. Samsung preto počas medzinárodnej výstavy CES 2014 predstavil novú generáciu svojho inteligentného diaľkového ovládania Smart Control.

Samsung Smart Control

Nový inteligentný diaľkový ovládač pre televízory Samsung Smart Control v sebe kombinuje bežné tlačidlové ovládanie s gestami. Prvou jasnou zmenou je nový dizajn, ktorý prešiel o tradičného obdĺžnika k oválnemu tvaru. Podľa Samsungu by mal byť nový tvar komfortnejší. Kruhový touchpad a smerové tlačidlá sa tak dostali priamo do stredu, takže sú pohodlne dosiahnuteľné palcami. Samotný touchpad je o 80% menší, ako v prípade predchádzajúceho modelu, ale to by nemalo mať vplyv na komfort ovládania, dokonca by ste mali byť schopný rýchlejšieho ovládania.

Samsung Smart Control

Práve touchpad sa stará o presnejšiu a hlavne rýchlejšiu navigáciu v Samsung Smart Hub, alebo pri prezeraní internetových stránok. Bežné ovládanie pomocou tlačidiel ostalo samozrejme zachované a na novom diaľkovom ovládaní Samsung Smart Control ich nájdete 26. Priamo na ovládači nájdete aj tlačidlo Multi-Link Screen pre sledovanie viac obsahu naraz, alebo tlačidlo pre milovníkov futbalu, ktoré optimalizuje zobrazenie futbalových zápasov.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.