Reklama

CES 2014 | Samsung Smart Home - základ inteligentnej domácnosti

Marek Šimunek

Smart je v dnešnej dobe čokoľvek, ale Samsung sa chystá inteligenciu zariadení doviesť na úplne inú úroveň. Predstavil totiž projekt inteligentnej domácnosti, ktorá je vybavená serverom. Pomocou neho budete môcť následne na diaľku ovládať elektroniku vo vašej domácnosti.

Samsung Smart Home

Tento nový projekt nesie názov Samsung Smart Home a jeho srdcom je cloudový server, pomocou ktorého budete vedieť aj na diaľku pristupovať k jednotlivým spotrebičom vo vašej domácnosti. Medzi ne môže patriť chladnička, robotické vysávače, osvetlenie, alebo klimatizácia. Jednoducho všetko smart, čo v domácnosti používate.

Samsung Smart Home

Na ovládanie celého systému by sa mala využívať aplikácia Smart Home, ktorá bude okrem tabletov a smartfónov dostupná aj pre inteligentné hodinky. Ovládanie celého systému by ste dokonca mohli vykonávať aj hlasom. Okrem ovládania by Smart Home malo poskytovať aj funkciu Home View, ktorá predstavuje určitý spôsob monitorovania vašej domácnosti na diaľku.

Samsung Smart Home

Samsung sa chystá nové zariadenia pre Smart Home uviesť v priebehu tohto roku. Zariadenia by mali medzi sebou komunikovať na základe Samsungom vyvinutého protokolu SHP (Smart Home Software Protocol). Pritom sa nemusí jednať len o zariadenia spoločnosti Samsung, ale aj ostatných výrobcov, ktorí tento protokol využijú.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Samsung, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.