Reklama

CES 2014 | Samsung NX30 s 4-jadrovým procesorom a unikátnym hľadáčikom

Števo Porubský

Samsung NX30 

Samsung si na CES 2014 nepriniesol len vylepšenú verziu fotosmartfónu GALAXY Camera 2, ale aj nový CSC model NX30 s viac ako výbornou výbavou. Bude mu to ale stačiť na zabehnutú konkurenciu? Mierne upravený model z roku 2012 (NX20) výrobca vybavil hlavne lepším gripom a unikátnym elektronickým hľadáčikom. NA rozdiel od predchodcu je EVF hľadáčik výsuvnú a výklopný do 80°, pričom jeho miniatúrny displej má rozlíšenie až 1 024 x 768 pixlov. Jemnejší je aj hlavný výklopný AMOLED displej s uhlopriečkou 3 palce – 720 x 480 px. Displej je samozrejme dotykový s možnosťou Touch focus alebo Touch shutter funkcií.

 

Vo vnútri sa ukrýva už známy APS-C CMOS snímač s rozlíšením 20,3 Mpx z modelu NX300 či GALAXY NX. Rovnaký je aj 4-jadrový DRIMe IV procesor. Nechýba ani hybridný autofókus s fázovou detekciou a detekciou kontrastu či elektronická uzávierka s rýchlosťou 1/8000 s. Vďaka tejto kombinácii je novinka schopná snímať kontinuálne až 9 záberov za sekundu. Full HD video je už samozrejmosťou, prekvapením je skôr absencia Ultra HD videa, keďže práve Samsung ako prvý ponúkol Ultra HD natáčanie na „obyčajnom“ smartfóne. Rozmery novinky sú mimochodom 127 x 95,5 x 42 mm, hmotnosť mierne dosahuje takmer 380 gramov.

 Samsung NX30

Nechýba ani NFC modelu pre rýchle párovanie s najrôznejšími zariadeniami. Samsung sa tiež pohral s funkčnosťou Wi-Fi modulu a tak novinku môžete ovládať nielen pri základných foto úkonoch, ale dokonca aj ako kameru na stráženie detí. Zaujímavé sú však aj funkcie ako Photo Beam, ktorá prenáša obraz aj video na smartfón alebo tablet jednoduchým dotykom oboch zariadení, bez nutnosti ďalšieho nastavenia. MobileLink zas umožňuje vybrať viacero snímok na odoslanie do štyroch rôznych inteligentných zariadení naraz – každý môže uložiť fotografie bez toho, aby bolo nutné prijať zábery na každé jednotlivé zariadenie. Funkcia AutoShare odošle každú zachytenú fotografiu automaticky do smartfónu alebo tabletu.

 Samsung NX30

Potešujúca je informácia o novom objektíve ED OIS s ohniskovou vzdialenosťou 16-50 mm a svetelnosťou f/2-2,8. Ide vraj o prvý prémiový objektív série S s krokovým motorom Ultra-Precise Stepping Motor (UPSM), ktorý je podľa výrobcu 3x presnejší pri zameraní na predmety, ako konvenčný krokový motor Stepping Motor (SM) v ostatných objektívoch s NX bajonetom. Cenu NX30 ani nového S-kového objektívu výrobca zatiaľ neuviedol.

 Samsung NX30

Foto: Samsung

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.