Reklama

CES 2014 | Piata generácia 3D tlačiarne MakerBot Replicator je o 11% väčšia

Marek Šimunek

Okrem Goliáša medzi 3D tlačiarňami, ktorého svojimi rozmermi predstavuje tlačiareň Replicator Z18 predstavila spoločnosť MakerBot aj kompaktnejšiu 3D tlačiareň MakerBot Replicator, ktorá je už piatou generáciou. Novinka oproti svojmu predchodcovi narástla, teda aspoň vnútorný priestor narástol o 11%, vďaka čomu bude schopná tlače väčších objektov ako tomu bolo doposiaľ.

MakerBot Replicator

PREČÍTAJTE SI
CES 2014 | MakerBot Replicator Z18 je Goliáš medzi 3D tlačiarňami

Rozlíšenie tlače môže byť až do úrovne 100 mikrónov. Na nastavenie a ovládanie tlače pritom môžete využiť 3,5“ farebný displej, ktorý vás okrem množstva iných údajov informuje aj o tom, ako dlho bude ešte tlač prebiehať. Okrem štandardného USB a Ethernet pripojenia disponuje Replicator aj bezdrôtovým pripojením pomocou Wi-Fi, ktoré využijete aj na tlač z vášho smartfónu, alebo tabletu. Nová 3D tlačiareň MakerBot Replicator sa objaví v predaji budúci mesiac, pričom jej cena bude na americkom trhu 2 899 USD.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: MakerBot

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.