Reklama

CES 2014 | Panasonic Toughpad FZ-M1 je ten najlepší tablet do terénu

Marek Šimunek

Slovo Toughpad znamenalo v Panasonicu vždy vyššiu odolnosť a inak tomu nie ani v prípade 7“ tabletu Panasonic FZ-M1, ktorý spoločnosť predstavila počas výstavy CES 2014.

Panasonic Toughpad FZ-M1

Panasonic FZ-M1 je 7“ tablet, ktorého hrúbka je takmer dvojnásobná oproti bežne predávaným tabletom podobnej uhlopriečky. To však nie je spôsobené tým, že by Panasonic nevedel vyrobiť dostatočne tenký tablet, ale tým, že Toughpad FZ-M1 je skutočným priateľom do nepohody. Podľa Panasonicu je aj napriek hrúbke 18 milimetrov a hmotnosti 540 gramov práve tento model najtenším odolným tabletom na svete.

Panasonic Toughpad FZ-M1

Na hrúbku alebo hmotnosť však s istotou zabudnete v momente keď si uvedomíte, že tento tablet splňuje certifikáciu IP65 a vďaka pogumovaným okrajom a zosilnenému sklu sa nezľakne ani nejakého pádu, alebo drsnejšieho zaobchádzania. Nevadí mu voda, prach a dokonca ani otrasy.

Panasonic Toughpad FZ-M1 je navyše aj veľmi dobre hardvérovo vybavený. Spomínaný 7“ IPS displej s LED podsvietením a možnosťou ovládania v rukaviciach poskytne rozlíšenie 1 280 x 800 pixlov a jeho srdcom je pasívne chladený procesor Intel Core i5-4302Y s taktom 1,6 GHz. Operačnú pamäť, ktorá má v základe hodnotu 4 GB môžete dokonca za príplatok rozšíriť až na 8 GB a kapacita úložného priestoru môže mať 128 GB, prípadne až 256 GB.

Panasonic Toughpad FZ-M1

Gumové kryty chránia konektorovú výbavu Toughpadu, v ktorej nájdete napríklad USB 3.0 a LAN konektor, ale nechýba ani čítačka microSD kariet, prípadne na požiadanie sériový port, alebo čítačka čiarových kódov, UHF RFID alebo čítačka čipových kariet. Po dátovej stránke zas ponúkne nový Panasonic Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, NFC a dokonca aj LTE modem. Na prednej strane sa nachádza 720p webkamera a hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 5 Mpx, LED blesk a samozrejme automatické zaostrenie.

Panasonic Toughpad FZ-M1

Integrovaná batéria by mala poskytnúť dostatok energie na 8 hodín, ale ak by vám to nepostačovalo, môžete siahnuť aj po „long-life“ batérii, ktorá výdrž predĺži na dvojnásobok. Panasonic Toughpad FZ-M1 sa bude dodávať s operačným systémom Windows 8.1 s možnosťou návratu na Windows 7. Okrem tabletu samotného, ktorý by sa mal na americkom trhu začať predávať na jar tohto roku za 2 099 USD (1 544,86 €) predstavil Panasonic aj množstvo príslušenstva, ako napríklad popruh na rameno, stylus, nabíjačku do auta, dokovaciu stanicu a iné.

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Panasonic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.