Reklama

CES 2014 | Panasonic Life+ Screen – prepracované rozhranie pre nové telky

Števo Porubský

 Panasonic Life+ Screen

Panasonic na CES 2014 v Las Vegas predstavil jarné modely televízorov novej kategórie „Life+ Screen“. Práve tie sú podľa spoločnosti prvým krokom, ktorým Panasonic chce prekročiť hranicu tradičnej koncepcie súčasných Smart TV a priniesť funkcie „Beyond Smart“. Po vraj úspešnom „My Home Screen“ hlavnej aplikácii minuloročných Samrt TV od Panasonicu sa pre výrobcu stala kľúčovým prvkom personalizácia. Life+ Screen je tak opäť o personalizácii, ale s kompletne prepracovanou grafikou a rozhraním, ktoré by malo uľahčiť nielen používanie samotnej TV, ale jednoduchšie využívať obsah na internete či už ide o VOD (Video On Demand), on-line videá či web stránky a portály.

Okrem toho, že nové Life+ Screen TV od Panasonicu rozpoznajú preferencie jednotlivých používateľov, tak podľa výrobcu sú schopné vďaka rôznym algoritmom zobrazovať ponuku, ktorá by sa ich mohla zaujímať. Takže ak sledujete radi tenis, okrem aktuálnym športových prenosov sa vám na displeji môžu zobrazovať zaujímavé videá, výsledky zápasov, či iné informácie alebo dokonca filmy s tenisovou tematikou.

 Panasonic Life+ Screen

Podobne ako v prípade My Home Screen, aj v Life+ Screen bude možné vytvárať profil pre každého používateľa TV v domácnosti, ale i celej rodiny s názvom My Stream. Podľa Panasonicu je to v podstate individuálny kanál s obsahom zo všetkých zdrojov (VOD, DVB, domáceho úložiska, pripojených diskov či USB flash pamätí, webových stránok atď.) vybraných na základe preferencií používateľa a jeho správania. Nechýba ani hlasové ovládanie, to je však zatiaľ len v angličtine a iných svetových jazykoch.


 

 

Foto: Panasonic, TECHBOX

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.