Reklama

CES 2014 | Odolné JVC Everio sa takmer dokonale maskujú v tele kompaktných kamier

Marek Šimunek

Trh s akčnými kamerami postupne rastie, veď takmer každý si chce z dovolenky priniesť aj zábery z pod vody, alebo z lyžiarskeho svahu. JVC preto prináša novú sériu odolných kamier Everio, ktoré sa navonok tvária ako úplne bežné kompaktné kamery.

JVC Everio GZ-R70

JVC Everio GZ-R70

Akčné kamery sú super, ponúkajú bohaté možnosti pripevnenia, vysokú odolnosť a vynikajúce zábery. Ešte stále však na trhu s digitálnymi kamerami majú svoje miesto aj tie obyčajnejšie modely. Preto sa JVC rozhodlo uviesť sériu kamier Everio. Tie na rozdiel od série ADIXXION svoju odolnosť skrývajú v tele úplne bežnej kompaktnej digitálnej kamery. Dvojica nových modelov JVC Everio GZ-R70 a GZ-R10 zvládnu ponorenie do hĺbky piatich metrov, pád z výšky 1,5 metra, alebo prácu v teplotách -10 °C.

JVC Everio GZ-R10

JVC Everio GZ-R10

Oba nové modely série Everio ponúknu 2,5 Mpx BSI CMOS senzor, automatické priblíženie zvuku spolu s 40-násobným optickým priblížením a bohatú kompatibilitu s editačnými softvérmi tretích strán. Potešením je aj integrovaná batéria s výdržou 4,5 hodín nepretržitého nahrávania. Kamery JVC Everio navyše plne podporujú aj batérie tretích strán. V prípade, že vám počas natáčania dôjde energia môžete bez problémov vymeniť batériu aj v zlom počasí, prípadne využiť možnosť natáčania aj počas nabíjania batérie, alebo rýchle nabitie, kedy za 30 minút získate ďalších 1,3 hodín natáčania.

JVC Everio GZ-R10

Ak by vám nestačilo 40-násobné optické priblíženie môžete využiť aj 60-násobné digitálne, pri ktorého použití podľa JVC nebude dochádzať k strate kvality. O rýchle spracovanie videa sa v kamerách Everio stará procesor JVC FALCONBRID a technológia JVC K2 sa naopak postará o obnovenie zvuku bež šumu v pozadí pre prípad, že bolo video natočené za vetra.

JVC Everio GZ-R10

Pýtate sa teda aký je vlastne rozdiel medzi kamerami JVC Everio GZ-R70 a GZ-R10? Je to kapacita integrovanej pamäte. Model GZ-70 totiž dostanete s 32 GB integrovanou pamäťou a LED svetlom, kým pri GZ-R10 si budete musieť vystačiť s SD kartami. Prvá sa na trhu v marci objaví kamera JVC Everio GZ-R10, pričom jej cena je na americkom trhu stanovená na 399,95 USD. Mesiac po nej sa začne predávať aj model GZ-R70, ktorého cena v Amerike bude 499,95 USD.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: JVC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.