Reklama

CES 2014 | Lenovo ThinkPad 8, alebo ako by vyzeral iPad mini s Windows 8.1

Marek Šimunek

Lenovo si na CES 2014 prinieslo zaujímavý tablet ThinkPad 8, ktorý môže byť vynikajúcou alternatívou k ikone v podobe iPadu mini, v prípade že vám nesadol operačný systém Apple iOS a namiesto neho by ste chceli kompaktný tablet s Windows 8.

Lenovo ThinkPad 8

Ako už samotný názov nového tabletu od Lenova prezrádza bude ThinkPad 8 disponovať displejom s uhlopriečkou 8,3“, na ktorom ponúkne rozlíšenie nádherných 1 920 x 1 200 pixlov, perfektné podanie farieb a veľké pozorovacie uhly. Vďaka takto vysokému rozlíšeniu môže hravo konkurovať aj najnovšiemu iPadu mini Retina. Nielen vzhľadom na displej predstavuje Lenovo svoj nový ThinkPad 8 ako nástroj pre profesionálov.

Lenovo ThinkPad 8

Toto tvrdenie by mala podporiť aj výbava novinky. Takže základom pre pohon operačného systému Windows 8.1 bude štvorjadrový procesor Intel Atom s úctyhodným taktom 2,4 GHz, ktorý bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Pamäť pre dáta sa môže podľa verzie vyšplhať až na hodnotu 128 GB a samozrejme nebude chýbať možnosť jej rozšírenia pomocou microSD kariet. Dátová výbava nového ThinkPadu bude obsahovať dvojica Wi-Fi a Bluetooth, pričom na trhu budú aj modely vybavené 3G/LTE modulom. Pre pripojenie periférií budete môcť využiť micro USB 3.0 a micro HDMI konektor. Nové Lenovo ThinkPad 8 by sa malo pochváliť aj veľmi dobrým spracovaním vďaka použitiu hliníka. V tele sa nachádza aj batéria, ktorá poskytne 8 hodín nepretržitej prevádzky a dvojica reproduktorov.

Lenovo ThinkPad 8

Okrem samotného tabletu predstavilo Lenovo aj obal Quickshot Cover, ktorý podobne ako v prípade iPadu zakrýva celý displej a k tabletu je pripevnený magneticky. Zaujímavo pôsobí možnosť prehnutia rohu krytu, čím získate otvor pre objektív integrovaného fotoaparátu s rozlíšením 8 Mpx. Okrem neho nájdete na tele nového ThinkPadu 8 aj prednú webkameru s rozlíšením 2 Mpx. Nové Lenovo ThinkPad 8 by sa malo v predaji objaviť koncom januára, pričom na americkom trhu bude jeho cena začínať na hodnote 399 USD (292,35 €).

Lenovo ThinkPad 8

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.