Reklama

CES 2014 | Lenovo Miix 2 je nový hybrid. S jednoduchým pripájaním

Drahomír Piok

Hybridným počítačom sa vďaka dotykovému Windowsu pomerne darí a Lenovo si pripravilo na konferencii CES ďalšie vylepšenie. Celý hárdvér, ktorý je už štandardne v časti s displejom, sa spája s klávesnicou len pomocou magnetu. Teda odpájanie a pripájanie celej obrazovky je okamžité a rýchle. Navyše obrazovku je možné vložiť do klávesnice dvomi rôznymi smermi. A to smerom k vám a od vás. Ako nevýhoda sa však môže javiť nemôžnosť nastavenia sklonu obrazovky. Tá má zrejme možnú len jednu polohu. Napájanie z batérie, ktorá je ukrytá v klávesnici, je však samozrejmé. Ďalšou nevýhodu je reprodukcia zvuku. Reproduktory sa nachádzajú na opačnej strane zariadenia. Teda ak máte obrazovku v klasickej polohe, sú v spodnej časti a za ňou, presne v časti, kde je USB port.

Lenovo Miix 2

Po hardvérovej stránke je však Lenovo Miix 2 slušne vybaveným počítačom na kancelársku prácu. Dostupný bude v 10 alebo 11 palcovom prevedení, a to s IPS Full HD obrazovkou. Výkonnejší bude väčší model, ktorý ponúkne integrovaný procesor je od Intelu, konkrétne Core i5 poslednej generácie, 8 GB DDR3 a 256 GB SSD disk. Menšia 10 palcová verzia je osadená procesorom Intel Atom, 2 GB RAM a 128 GB na SSD disku. Obe zariadenia poháňa klasický Windows 8.1. Dostupnosť je oznámená na marec až apríl tohto roka za cenu približne 500 eur za menší model a 700 eur za väčší 11 palcový Lenovo Miix 2.

Lenovo Miix 2

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Snímky: Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.