Reklama

CES 2014 | Juhokórejci sú rovnakí, Samsung má tiež zakrivenú Ultra HD TV a pomerom 21:9!

Števo Porubský

Samsung UHD 21_9 curved

Včera sme vás informovali o novinke z dielne juhokórejského LG – zakrivená Ultra HD TV s pomerom 21:9. Ťažko povedať, kto prišiel s nápadom skôr a ktorý výrobca od ktorého kopíroval, no faktom je, že aj Samsung si na výstavu CES 2014 donesie svoju verziu dokonalej telky pre domáce kino. Aj tento kúsok bude ponúkať zakrivenú uhlopriečku 105 palcov (266 cm), taktiež i kinofilmový pomer strán 21:9 a špičkové rozlíšenie 5 120 x 2 160 pixlov! Samsung sa na svojom webe pochválil, že nová telka bude mať i nový Quadmatic Picture Engine pre upscalovanie obrazu do Ultra HD z akéhokoľvek zdroja. Nič bližšie zo špecifikácie však neodhalil, rovnako ako ani finálny dizajn, dostupnosť či cenu. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už o pár dní na výstave CES 2014.

AKTUALIZOVANÉ: Samsung oznámil, že nová zakrivená TV sa dostane ne trh v priebehu októbra 2014 s cenou okolo 120 000 dolárov.

 

Foto: Samsung Tomorrow

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.