Reklama

CES 2014 | Garmin Dash Cam 10 vidí čo sa deje pred vašim autom

Marek Šimunek

Na medzinárodnej výstave CES 2014 nemohla samozrejme chýbať ani spoločnosť Garmin a medzi jej novinkami sme našli aj zaujímavú kameru do auta, ktorá sleduje, čo sa deje pred vašim autom a v prípade nehody alebo podobných nepríjemností môže byť neoceniteľným pomocníkom.

Garmin Dash Cam 10

Garmin Dash Cam 10 je malá kompaktná videokamera so širokoúhlym objektívom, akých nájdete na trhu už stovky. Na rozdiel od väčšiny je však vybavená automatickým systémom detekcie havárie. Systém Automatic Incident Detection využíva zabudovaný G-Senzor, ktorý rozozná prudké brzdenie, prípadne haváriu a postará sa o to, aby bol dokonale zaznamenaný nielen obrazový a zvukový materiál, čas a dátum pred haváriou a v čase nehody. V prípade drahšieho modelu Dash Cam 20 budú na zázname dokonca aj presné súradnice vďaka integrovanému GPS modulu. Všetky tieto údaje sa môžu hodiť pri prípadnom riešení škody.

Garmin Dash Cam 10

Výhodou Garmin Dash Cam 10 je aj jej plne automatický režim. Po naštartovaní auta sa sama zapne a po vypnutí motora sa zas vypne. Obrazový záznam môže byť vo Full HD, HD alebo WVGA rozlíšení a je priamo ukladaný na pamätovú kartu. V balení ku kamere dostanete 4 GB SD kartu, ale podporované sú karty do veľkosti 32 GB. Videozáznam si môžete priamo pozrieť na integrovanom 2,3“ displeji. Predaj palubnej kamery Garmin Dash Cam štartuje v USA vo februári, pričom predajná cena je stanovená na 219,99 USD (161,19 €) za model Dash Cam 10 a na 249,99 USD (183,17 €) za model Dash Cam 20.

Garmin Dash Cam 10

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Garmin, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.