Reklama

CES 2014 | GALAXY Camera 2 od Samsungu sľubuje lepšie fotografie + NAŽIVO

Marek Šimunek

Samsung je skutočne nedočkavý. Okrem informácie o tom, že na výstave CES 2014, ktorá začala iba dnes predstaví aj nový bezdrôtový reproduktor totiž ešte pred samotným začiatkom výstavy predstavil aj novú verziu kompaktu s Androidom.

Samsung GALAXY Camera 2

PREČÍTAJTE SI
IFA 2012 | Samsung Galaxy Camera je kompakt so štvorjadrom a Androidom

Pravdepodobne nikomu nie je nutné predstavovať kompakt Samsung GALAXY Camera, ktorý ako prvý v sebe kombinoval možnosti kompaktného fotoaparátu a smartfónu s operačným systémom Google Android. Podobne ako v prípade predchodcu ponúkne GALAXY Camera 2 operačný systém Android, možnosti bezdrôtového pripojenia a ovládanie pomocou veľkého 4,8“ displeja. Novinka však trochu narástla, aj keď pokles hmotnosti na 283 gramov poteší. Navyše si od phabletu GALAXY Note 3 prepožičala aj imitáciu kože, ktorú nájdete na kryte nového Androidovského kompaktu.

Samsung GALAXY Camera 2

Samsung sa však v tlačovej správe vyjadruje, že v prípade „dvojky“ došlo k vylepšeniu toho podstatného. Tešiť by sme sa teda mali na podstatne vyššiu kvalitu výsledných fotografií a to aj napriek tomu, že GALAXY Camera 2 disponuje rovnakým pomerne malým 1/2,33“ BSI CMOS snímačom s rozlíšením 16,3 Mpx. Zmeny vraj však nastali v systéme spracovania fotografií.

Samsung GALAXY Camera 2

Samsung navyše pre budúcich majiteľov GALAXY Camera 2 pripravil 28 nových scén, ktoré môžete na fotografie aplikovať ešte pred ich vytvorením, alebo až po ňom. Skúsenejších fotografov istotne poteší možnosť samostatného nastavenia zaostrenia a expozície dotykom na displej. Navyše nechýbajú manuálne nastavenia, rovnako ako manuálne zaostrovanie. Zachované ostáva 21 násobné optické priblíženie, systém stabilizácie obrazu OIS, či možnosť nastavenia citlivosti až na úroveň ISO 3 200. Samozrejme okrem fotografií zvládne GALAXY Camera 2 aj nahrávanie Full HD videa (30 fps), alebo spomaleného videa pri 120 fps (512p).

Samsung GALAXY Camera 2

Ak sa na kompakt s Androidom od Samsungu pozrieme po hardvérovej stránke, tak ponúkne nový štvorjadrový procesor s taktom 1,6 GHz, 2 GB operačnej pamäte, integrovanú pamäť s kapacitou 8 GB (2,8 GB pre používateľa), slot pre microSD kartu (do 64 GB), pripojenie pomocou Wi-Fi a Bluetooth, pričom nechýba ani NFC. Samotným operačným systémom novinky je už spomínaný Android, tentokrát vo verzii 4.3. Samsung navyše použil batériu s vyššou kapacitou (1 650 mAh GALAXY Camera vs 2 000 mAh GALAXY Camera 2). Podľa výrobcu by teda na jedno nabitie mala zvládnuť vytvorenie 350 fotografií. Spoločnosť Samsung však bohužiaľ zamlčala cenu, ako aj dostupnosť GALAXY Camera 2, takže na oficiálne potvrdenie ceny si budeme musieť počkať až do začiatku výstavy CES 2014.

Samsung GALAXY Camera 2

Foto: Samsung, TECHBOX

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.