Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CES 2014 | Flir One – prvá termokamera pre smartfóny naživo z Las Vegas

CES 2014 | Flir One – prvá termokamera pre smartfóny naživo z Las Vegas
Števo Porubský
CES 2014 | Flir One – prvá termokamera pre smartfóny naživo z Las Vegas

Flir One

Na výstave CES 2014 sa to hemží najrôznejšími gadgetmi. Narazili sme však na jeden z tých zaujímavejších, hoci nie pre všetkých. Spoločnosť Flir, výrobca termokamier a inej meracej techniky vo svojom stánku predstavovala funkčný kryt s unikátnou termokamerou. Hoci kryt bol určený pre iPhone 5 alebo 5S, spoločnosť potvrdila, že ešte tento rok pribudnú ďalšie podporované zariadenia, hlavne s OS Android. V unikátnom kryte je pritom aj samostatná 1 400 mAh batéria.

Termokamera Flir One nepremieňa farby vášho fotoaparátu do nezmyselných farieb, ale ide o skutočné meracie zariadenie okolitej teploty. Pomocou citlivých snímačov a pridruženej aplikácie FLIR ONE MX je možné snímať teplotu až do vzdialenosti 100 metrov od 0 do 100°C.

Flir One

Špecialisti tak môžu napríklad hľadať stratené osoby, úniky tepla z budov, poruchy na vodovodnom potrubí či striehnuť na divú zver pomocou telefónu. Ako môžete vidieť na videu, aplikácia je pomerne prepracovaná a ponúka množstvo výstupov, ktoré okamžite vidíte na displeji telefónu. Pomerne prekvapivá je aj cena, vraj necelých 350 dolárov, čo je podstatne menej, ako za podobné dedikované zariadenie.

Flir One

Ak však predsalen hľadáte ničo výkonnejšie, náš kolega Patrik vám s výberom profesionálnych termokamier rád poradí. Tu nájdete zaujímavé profesionálne termokamery.

Foto: Flir

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.