Reklama

CES 2014 | Bang & Olufsen BeoSound Essence – dokonalý minimalizmus

Marek Šimunek

Bang & Olufsen BeoSound Essence

Bang & Olufsen sa svojim novým systémom BeoSound Essence snaží maximálne zjednodušiť spôsob akým doma počúvate hudbu zo svojho smartfónu. Toto zariadenie vo veľkosti hokejového puku, ktoré je umiestnené na stene, alebo v špeciálnom držiaku na vašom stole minimalizuje počet akcií na jednu. Stalčí po ňom poklepať a hudba začne hrať. Pýtate sa akú hudbu bude hrať? Všetko závisí od toho, čo ste počúvali naposledy.

Bang & Olufsen BeoSound Essence

Samotné ovládanie je ale iba jedna časť. Tou druhou je zariadenie, ktoré máte niekde v dome skryté a bezdrôtovo pripojí s vašim smartfónom. K samotnému boxu máte následne pripojené reproduktory Bang & Olufsen a malá krabička na vašej stene funguje ako diaľkové ovládanie. Podporované protokoly sú Apple AirPlay, Spotify Connect a štandardný DLNA profil. Samozrejme ako sa na spoločnosť B & O patrí, je aj Essence nádherným kúskom hardvéru, takže hliník, alebo dotykové ovládanie nikoho neprekvapia. Pomocou BeoSound Essence by malo byť spustenie vašej obľúbenej skladby rovnako jednoduché, ako zapnutie svetla. Veď sa Essence aj ponáša na luxusné vypínač.

Bang & Olufsen BeoSound Essence

Novinka bude dostupná od apríla tohto roku, pričom cena za set jedného ovládača a boxu pre pripojenie do siete je v USA stanovená na 995 USD. Dokúpiť si však môžete toľko ovládačov, koľko uznáte za vhodné. Každý vás však bude stáť dodatočných 200 USD.

Bang & Olufsen BeoSound Essence

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Bang & Olufsen

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.