Reklama

CES 2014 | ASUS ZenFone prináša Dual SIM a nové užívateľské prostredie

Marek Šimunek

ASUS sa tiež poriadne pripravil na tohtoročnú výstavu CES 2014. Počas svojej tlačovej konferencie predstavil rovno trojicu Android smartfónov. Nové smartfóny ZenFone ponúknu hravý farebný dizajn a úplne novú grafickú nadstavbu systému.

ASUS ZenFone budú úplne novým radom smartfónov tejto spoločnosti a ako prvé prinášajú novú grafickú nadstavbu ZenUI, ktorá je zameraná na jednoduchosť ovládania a pohodlnú správu nasledujúcich udalostí. Trojica noviniek predstavuje modely ZenFone 4, ZenFone 5 a ZenFone 6, pričom ako isto správne predpokladáte bude v prípade všetkých modelov základným rozdielom uhlopriečka displeja. Okrem nej sa však budú novinky líšiť aj vo svojich parametroch. Všetky však zhltnú dve SIM karty naraz, pripoja sa k Wi-Fi a zvládnu Bluetooth 4.0 a siete tretej generácie.

ASUS ZenFone 4

ASUS ZenFone 4

Najmenej vybaveným bude ZenFone 4, ktorý ponúkne 4“ LCD displej s dnes už pomerne slabým rozlíšením 800 x 480 pixlov. Ostatné parametre zahŕňajú dvojjadrový procesor Intel Atom s taktom 1,2 GHz, 1 GB operačnej pamäte a integrovanú pamäť s kapacitou 4 GB. Tú je nakoniec možné ešte rozšíriť použitím pamäťových kariet microSD. Integrovaná batéria má v prípade ZenFone 4 kapacitu 1 170 mAh a operačným systémom najlacnejšieho ZenFone bude Android vo verzii 4.3. Chýbať nebude predná VGA webkamera a hlavný fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx. ZenFone 4 sa bude predávať v čiernom, bielom, modrom, červenom a žltom farebnom prevedení. Predajná cena by v prípade ZenFone 4 nemala presiahnuť 100 USD.

ASUS ZenFone 5

ASUS ZenFone 5

Strednú cestu bude predstavovať ASUS ZenFone 5. Ten ponúkne 5“ IPS displej s rozlíšením 1 280 x 720 pixlov. O pohon operačného systému Android 4.3 sa bude v tomto prípade starať dvojjadrový procesor Intel Atom s taktom 2 GHz. Ten bude mať k dispozícii 1 GB operačnej pamäte a integrovaná pamäť bude mať kapacitu 4 GB. Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 8 Mpx a webkamera si polepšila v prípade ZenFone 5 na rozlíšenie 2 Mpx. Integrovaná batéria ponúkne kapacitu 2 020 mAh a koncová cena by pre ZenFone 5 nemala presiahnuť 150 USD.

ASUS ZenFone 6

ASUS ZenFone 6

Najvybavenejší z trojice od ASUS-u bude ZenFone 6. Nájdete v ňom 6“ IPS displej s rovnakým rozlíšením ako v prípade ZenFone 5, s tým rozdielom, že displej ZenFone 6 reaguje aj na dotyk v rukaviciach a môžete ho dokonca ovládať aj obyčajnou ceruzkou! O pohon systému sa v tomto prípade stará procesor Intel Atom Z2580 s dvoma jadrami a taktom 2 GHz. Hodnota operačnej pamäte je 1 GB a úložný priestor má podľa verzie kapacitu 8 GB alebo 16 GB. Potešením je integrovaná batéria s kapacitou 3 230 mAh, alebo hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx. Predná webkamera ponúkne rozlíšenie 2 Mpx. ZenFone 6 by sa mal za cenu do 200 USD predávať v čiernej, bielej, červenej a zlatej farbe.

ASUS ZenFone 6

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: ASUS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.