Reklama

CES 2014 | Acer TA272 HUL beží na Androide, ale zvládne aj Windows 8

Marek Šimunek

Acer predstavil počas výstavy nový all-in-one počítač, ktorý je unikátny hneď v niekoľkých aspektoch. Ako prvý spomenieme dizajn, vďaka ktorému môžete celý počítač pohodlne polohovať v rozsahu 30° až 80°. To je potrebné pre využívanie dotykového displeja, ktorý na uhlopriečke 27“ poskytne rozlíšenie 2 560 x 1 440 pixlov! Možno si poviete, že to nie je nijako úžasné rozlíšenie, lenže nový Acer TA272 HUL, ako sa tento All-In-One volá nebeží na Windowsoch. Operačným systémom novinky je Google Android vo verzii 4.2 (Jelly Bean).

Acer TA272 HUL

Vďaka Windows 8 certifikácii a prítomnosti HDMI a DisplayPortu však môžete TA272 HUL využívať aj ako externý monitor pre váš počítač, pričom budete môcť využívať aj dotykové ovládanie. Poteší aj prítomnosť USB 3.0 portu, takže bude aj prenos dát dostatočne rýchly. O pohon novinky by sa mal starať štvorjadrový procesor Nvidia Tegra, pričom Acer neuviedol, či sa bude jednať o Tegru 3, alebo Tegru 4. Integrovaná pamäť má kapacitu 16 GB a nechýba ani 2 Mpx webkamera, alebo dvojica stereo Dolby Surround reproduktorov. Sklamaním je však cena. Acer TA272 HUL sa predáva v internetovom obchode spoločnosti za 1 099 USD, čo skutočne nie je málo.

Acer TA272 HUL

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Acer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.